Kraków. Wypadek na ul. Balickiej. Nietrzeźwy kierowca wjechał autem w ludzi na przystanku autobusowym

Tragiczny wypadek w Krakowie na ul. Balickiej. Niedaleko kampusu Uniwersytetu Rolniczego rozpędzone BMW wjechało w grupę osób, które czekały na autobus na przystanku tymczasowym. Poszkodowanych jest minimum pięć z nich.
Zobacz wideo

Z informacji podanych przez Annę Wolak-Gromalę z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wynika, że do wypadku doszło dziś o godzinie 12 przy ulicy Balickiej. 26-letni kierowca, jadąc po prostej drodze, stracił panowanie nad samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu.

Wypadek na ul. Balickiej w Krakowie. Ucierpiało pięć osób. Utrudnienia w ruchu

Następnie samochód uderzył w wiatę przystankową i dachował. W wypadku ucierpiało pięć osób, które czekały na przystanku autobusowym. Ranni zostali przetransportowani do szpitala. Jedna z poszkodowanych osób została uderzona elementem konstrukcyjnym przystanku - jej stan jest ciężki. 

26-latek po zatrzymaniu przez policję został przebadany alkomatem. Kierowca miał 0,3 promila alkoholu we krwi. Na miejscu nadal pracują funkcjonariusze policji oraz prokurator, którzy zbadają możliwe przyczyny tego wypadku. 

Po zdarzeniu zablokowano jeden pas ruchu na ul. Balickiej, a ruchem kieruje tam policja - informuje Gazeta Krakowska