Wrocław. Atak nożownika. Zadał pielęgniarce trzy ciosy w plecy. Policja zatrzymała napastnika

Funkcjonariusze policji we Wrocławiu złapali napastnika, który późnym wieczorem w środę 22 maja zaatakował nożem jedną z pielęgniarek. Zdarzenie miało miejsce w szpitalu klinicznym przy ulicy Chałubińskiego.
Zobacz wideo

Według informacji podanych przez wrocławską policję napastnikiem jest 17-letni mieszkaniec Strzegomia Krystian B. Nastolatek zadał poszkodowanej trzy ciosy nożem w okolice łopatek, a następnie uciekł z terenu szpitala.

Wrocław. 17-latek, który zaatakował nożem pielęgniarkę, został już zatrzymany przez policję 

Policja na swojej stronie opublikowała wizerunek poszukiwanego napastnika - według najnowszych informacji podanych przez Radio Zet mężczyzna został już złapany przez funkcjonariuszy. Na miejscu zdarzenia nadal pracują policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej i technicy kryminalistyki. Wcześniej w tej sprawie zabezpieczony został materiał dowodowy czyli m.in. nóż sprawcy oraz monitoring. Atak ma zostać zakwalifikowany jako próba zabójstwa.

Pielęgniarka, która została zaatakowana na oddziale w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, miała przebitą opłucną. Jak podała rzecznik szpitala Monika Kowalska w rozmowie z TVN24 kobieta przeszła zabieg ratujący życie w innym szpitalu na Borowskiej, obecnie stan poszkodowanej jest stabilny i jej zdrowiu nic nie zagraża. 

Więcej o: