Wadowice. Sukces zbiórki na zalane schronisko "Czekadełko". Kolejki po bezdomne psy

Z zalanego schroniska "Czekadełko", znajdującego się w Wadowicach Dolnych, udało się uratować wszystkie zwierzęta - niektóre z nich zostały przewiezione do schroniska w Mielcu, a inne trafiły do domów tymczasowych. Fundacja zbiera teraz fundusze na odbudowę schroniska.
Zobacz wideo

Od kilku dni przez południową Polskę przechodził front, który przyniósł bardzo intensywne opady deszczu a stany wielu rzek w województwach podkarpackim, małopolskim i śląskim zostały przekroczone. W okolicy schroniska w Wadowicach Dolnych przerwany został wał przeciwpowodziowy, w wyniku czego schronisko zostało zalane.

Wszystkie psy z zalanego "Czekadełka" zostały uratowane. Trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę schroniska

Wczoraj wolontariusze apelowali o pomoc w ratowaniu zwierząt, które musiały być ewakuowana z zalewanego wodą schroniska. Do godziny 15 udało się uratować wszystkie psy przebywające w "Czekadełku". Część z 44 psów została przewieziona do m.in. schroniska w Mielcu, a niektórym z nich udało się znaleźć domu tymczasowe - Płaczemy ze wzruszenia. Ludzie czekają w długiej kolejce, aby zapewnić pieskom ciepły kąt. Mieszkańcy, wędkarze, rybacy, strażacy - wszyscy z wielkim zaangażowaniem ewakuują naszych mniejszych braci. To piękne świadectwo nas - ludzi. Brakuje nam słów, łzy same spływają po policzkach. Po prostu Wam dziękujemy, za wszystko!

Pomoc dla psów ze schroniska 'Czekadełko'Pomoc dla psów ze schroniska 'Czekadełko' fot. facebook.com/Fundacja Animals Mielec/ZWIERZĘCY MADAGASKAR UK - PL

W wyniku powodzi schronisko doznało ogromnych strat. Zalane zostały psie budy, pomieszczenia gospodarcze oraz zapasy karmy czy środków pierwszej pomocy. Na stronie, gdzie prowadzona jest zbiórka środków poinformowano, że poza "Czekadełkiem" strat doznało także schronisko w Mielcu. Zbiórka nie została więc zamknięta, a każda dodatkowa kwota zostanie przekazana na odbudowę zalanych schronisk. Na chwilę obecną zebranych zostało 339 tysięcy złotych. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem strony ratujemyzwierzaki.pl. Wpłaty można dokonać także bezpośrednio na konto Fundacji Animals Pura Vida. Dodatkowo grupa "Zwierzęcy Madagaskar" zebrała już dary rzeczowe i karmę dla zwierząt z zalanych schronisk - wolontariusze proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc w transporcie karmy, kołder i koców z Wielkiej Brytanii do Polski. 

Więcej o: