Komentarze (333)
W liceach w Warszawie brakuje 7 tys. miejsc. "Mamy do czynienia z totalnym chaosem"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • to_moje_zdanie

  Oceniono 7 razy 7

  Powinno się rozliczać ministrów "dobrej" zmiany za ich "osiągnięcia", żeby nie przeszło już nigdy w historii Polski "ja tylko wykonywałem/am rozkazy". Bezkarność i w tym przypadku rozzuchwala! To dotyczy obecnie i edukacji, i medycyny, i obronności, i inwestycji, i za chwilę finansów po 5+1 Kaczyńskiego!
  Dlaczego to my podatnicy mamy ciągle płacić (nie tylko finansowo) i obrywać za skutki ich indolencji i imposybilizmu "inaczej" jak mawia Kaczyński. Imposyblizmu "inaczej" czyli po trupach do celu i po nas choćby potop :((((
  Ręce opadają :( Trudno uwierzyć w te cudowne wskaźniki ekonomiczne i gospodarcze. Czy to kreatywna zabawa statystyków czy jakieś inne tajne rozwiązania?!

 • melon30

  Oceniono 9 razy 7

  Władza zawsze wie lepiej... reszta się myli. To jest typowa polityka dyktatury... dyktatury Jarosława Kaczyńskiego. Te całe zamieszanie ze szkołami to jego wina... wina jego głupiego umysłu, bo to chory człowiek. Powinni go zacząć leczyć umysłowo, bo tacy ludzie nie powinni chodzić bez specjalnej opieki po świecie. To wredny człowiek, który żyje czasami komuny i PRLu i nie wie co się dzieje na świecie. Cały PiS, ze wszystkimi jego członkami jest równie chory.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 9 razy 7

  Statystycznie jest wszystko ok, bo co prawda w Warszawie brakuje, ale za to w Parzymiechach Dolnych są wolne miejsca. I co krytykanci, widzicie jak wszystko zostało precyzyjnie policzone i zaplanowane przez minister Zalewską i premiera Morawieckiego?

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 10 razy 6

  Czołówka aparatczyków PoS odpowiedzialna za zdemolowanie oświaty musi stanąć w kajdankach przed sądem

 • kocurxtr

  Oceniono 8 razy 6

  PAMIETAJCIE O TYM POLACY NA WYBORACH
  tych 26 maja i tych jesiennych

  KONIECZNE jest by odsunąć od władzy PiSowskich szkodników

  'Polska w ruinie' - PiS spełnił tę obietnicę wyborczą bardzo rzetelnie i z maksymalnym zaangażowaniem
  ależ Kaczyński musi nienawidzić Polski i Polaków......

 • tom_aszek

  Oceniono 8 razy 6

  "Nasze analizy pokazują, że liczba miejsc w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych prowadzonych przez samorządy jest większa od liczby spodziewanych kandydatów o ponad 20 tysięcy "

  Może łącznie w całej Polsce, ale co kandydata z Warszawy czy Gdańska urządzają wolne miejsca w liceach w Wałbrzychu czy Krośnie?
  Do tego system rekrutacyjny jest w tym roku walnięty. W zeszłym roku kandydaci mogli startować do max. 5 szkół. W tym roku ta ilość jest nieograniczona; kandydat może "zapisać się" w systemie do tylu szkół ilu zechce, i stąd te 1600 kandydatów do jednej klasy 30-osobowej w pewnym warszawskim liceum. Kompletny chaos!

 • orlecki

  Oceniono 7 razy 5

  PISowska rzeczywistość. Arogancja, głupota i niekompetencja tych Kaczych aparatczyków poraża. A ogłupiony suweren udaje, że mu dobrze.

 • malin_k

  Oceniono 5 razy 5

  PiS ma w pompie duże miasta, rządzone przez PO, zwalą winę na Trzaskowskiego, Jaśkowiaka, Dulkiewicz. A na prowincji miejsca się znajdą w liceach. To jest celowa robota.

 • jacekczewa

  Oceniono 11 razy 5

  "Z" wyjdzie i będzie szczerzyła te swoje wybielone kły....

 • marcinmarcin12

  Oceniono 6 razy 4

  Ciekawe co jest lepsze. To co bylo 40 lat temu. Do liceum trzeba bylo zdac bardzo dobrze egzaminy, albo miec rodzicow w odpowiednim miejscu czy dzisiaj gdzie oczekuje sie miejsc dla wszystkich chetnych?

 • kolombo7

  Oceniono 6 razy 4

  Nie każdy musi mieć maturę. Ci słabsi niech idą do zawodówek i po problemie.

 • feurig59

  Oceniono 6 razy 4

  Abstrahujac od deformy edukacji.
  Jakie ugrupowanie polityczne stawia na wyksztakcenie zawodowe? Bo na polskich budowach na przyklad hydraulicy, elektrycy etc. ktorzy cos potrafia, odchodza powoli na emerytury, a narybku zero. Edukacja zawodowa we wciaz potrzebnych zawodach rzemieslniczych lezy.

 • chi-neng

  Oceniono 10 razy 4

  Zalewska wie jak temu zaradzic i co zrobic , bo przeciez jest to jej wlasne dzielo:).
  Ale jeszcze lepiej wie "zwykly posel" i to ON zadecyduje, 'czy tak czy siak'...

 • montechristo19702014

  Oceniono 5 razy 3

  Nie pozwólmy twórczyni tego " cuda " na skok na kasę europejską!

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 5 razy 3

  No cóż, w takim bałaganie byłoby tylko jedno rozwiązanie: egzaminy do liceum i składanie papierów tylko do jednego liceum, a później kto zda i się dostanie to miejsce ma, a reszta szuka miejsca gdzie indziej lub idzie do zawodówki. Ewentualnie emigruje z Wawy :)

 • wk1953

  Oceniono 5 razy 3

  A to pi..a powieszona na plakatach w całym Wroclawiu i szczerzy zęby.

 • stfur0000

  Oceniono 9 razy 3

  A Zalewska myk, myk... do Brukseli. Oj pisiory, pisiory, każdy z Was powinien właśnym majątkiem odpowiedzieć za ten syf.

 • lokiboki

  Oceniono 5 razy 3

  DOBRA ZMIANA, HAHAHA... Nie, no zaraz... to już nawet nie jest śmieszne. Współczuję dzieciakom i pracownikom szkół. Masakryczny bajzel.

 • pierwszychamrp

  Oceniono 5 razy 3

  Bez przesady. Łączna liczba przygotowanych miejsc: 43,1 tysiąca, chętnych 46,8 tysięcy, a zatem brakuje 3,7 tysiąca. A, że chętnych do liceów jest więcej niż miejsc, to w sumie normalne. Idzie o to, że dla każdego za słabego do liceum powinno być miejsce w szkole zawodowej.

 • droch

  Oceniono 5 razy 3

  A Partia na to: Abozapeo, abozapeo, abozapeo!

 • punter

  Oceniono 5 razy 3

  1. Do szkół w W-wie chcą dostać się też dzieci z miejscowości podwarszawskich, nawet dość odległych. Stąd nie ma siły, żeby miejsca starczyło dla wszystkich. Z drugiej strony dzieci z W-wy raczej nie wybierają szkoły w Piasecznie, Wołominie czy Nowym Dworze Mazowieckim.

  2. Absurdalny pomysł z wpisywaniem szkół bez żadnych ograniczeń zaciemnia sytuację. Licea - przynajmniej na razie - wybrały też pewnie dzieci ze słabymi wynikami. Na zasadzie - a czemu nie, skoro mogę wpisać choćby i 100 szkół ?

 • andrzejmichalak

  Oceniono 2 razy 2

  a na koniec pytam się jako Obywatel.. jakim doświadczeniem i wykształceniem dysponowała Pani Zalewska jak rozpoczęła jako Minister... demontaż tego, co wcześniej funkcjonowało.. .

 • andrzejmichalak

  Oceniono 2 razy 2

  ja tylko nad jednym się zastanawiam patrząc również na raport NIK..na chaos i na niewyobrażalne koszty tzw. "reformy". Pamiętam, jak wszyscy zainteresowani przed tą reforma zgłaszali swoje uwagi.. bez echa...na koniec mam pytanie kto w końcu odpowie za to?.. W pierwszym rzędzie powinna oczywiście P. Zalewska...pytanie jest ważne bo moja intuicja mówi że wcześniej czy później "będzie śledztwo.. w tej sprawie. .i zarzuty....to co zrobiono z Oświatą i skutki dzisiaj...to masakra...

 • zdzisiek66

  Oceniono 4 razy 2

  28 tysięcy miejsc w liceach i 2,5 tysiąca miejsc w zawodówkach.
  Nie powinno być odwrotnie?

 • vito14

  Oceniono 4 razy 2

  A moja 70 letnia teściowa (która jest najlepszym kierowcą, lekarzem, politykiem i ogólnie najlepszym ekspertem wszelkiej maści) twierdzi, że ta reforma była bardzo potrzebna i jest doskonale przygotowana, a wszystko to wie bo jej w TVP powiedzieli.

 • mmarysia123

  Oceniono 4 razy 2

  Ten rząd wszystko rozwala : reforma edukacji ?! kosztowna , spieprzona i właściwie PIS nigdy nie powiedział po co i co dała ta reforma , a do tego wszystko przerzucili na samorządy ; Stadninaa w Janowie Podlaskim - uznana Polska marka na świecie - zniszczona ; służba zdrowia ? coraz dłuższe kolejki na badania i do lekarzy , w szpitalu na mały zabieg czekałam 8 godzin dłużej , az zwolni się z innego oddziału anestezjolog; mały polski handel niszczony - w ubiegłym roku zamknęło się 16 tys. małych sklepów , dla przykładu w 2017 zamknęło się 8 tys. ; dużo mniej inwestycji polskich firm niż jeszcze w roku 2015 ; w Nowej Hucie pierwszy raz od ponad 70 lat wygaszają piec i zwalniają 1200 osób , bo mamy najdroższy prąd w UE . Mogę tak dalej wymieniać , tylko co to da , skoro rząd kupuje sobie wyborców , którzy i tak w przyszłości za to zapłacą

 • zwierz-jerzy

  Oceniono 2 razy 2

  no to qrna mają fest szacunki u tej Zaleskiej, "słuszną linię ma nasza władza"

 • czarna_zoska

  Oceniono 4 razy 2

  Ano nie pomysleli....

 • feurig59

  Oceniono 6 razy 2

  Jak widze Zalewska i ten jej debilny usmiech to mi wykreca stawy.

 • acototak

  Oceniono 4 razy 2

  Wykształcenie zdecydowanie przeszkadza w podejmowaniu właściwych wyborów przy urnie. Stąd deforma ministry z wysokim czołem i tępym uśmiechem.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 8 razy 2

  Każda reforma wymaga ofiar
  - tym razem padło na dzieci. Trudno.

  Brawo PiS!

 • kemor234

  Oceniono 12 razy 2

  To nie pierwsza "REFORMA" Pis, która NISZCZY ZAMIAST REFORMOWAĆ !!!
  Niszczyć, niszczyć, niszczyć. Tylko to potrafią (jeśli chodzi o Państwo!).

 • marcinblonie

  Oceniono 6 razy 2

  Przecież to chyba PIS optował za tym, zęby dzieciaki szły do zawodówek więc w czym problem. Nadwyżka na kucharza, murarza i tynkarza i z bańki

 • gapcio2010

  Oceniono 16 razy 2

  Kolejny sukces Prymityw i Szambo ! Za ten sukces jakaś tam Zalewska ( trudni nazywać ją ministrem!!) zostanie nagrodzona wyjazdem do Brukseli i wysokimi zarobkami .A powinna zawisnąć i dyndać tak długo, jak umrze z głodu !

 • emerytka18

  Oceniono 6 razy 2

  nie wszyscy muszą się uczyć w liceach, branżówki czekają rzekła p. ministra zalewska

 • videloca

  Oceniono 1 raz 1

  E tam, zapewniam, że reforma była przemyślana i przygotowania z najwyższą starannością, takiej staranności zabrakło, niestety, kontrolerom NIK. Polacy czekali na reformę i się doczekali.
  Teraz Państwa przepraszam, muszę się spakować na wyjazd do Brukseli.

 • dar61

  Oceniono 5 razy 1

  Słowem, nie wszyscy chętni do szkół średnich muszą się do nich dostać.
  Ktoś musi wreszcie te kamienie w kamieniołomach tłuc?

  ****
  Piękny powód, by okazać, że edukacja szkolna w tej Redakcji jest nadal niezbędna:
  '...Według Izby, zmiany w systemie oświaty...' [PRZECINKOZA w wariancie WEDŁUGOZA]
  >>> ...Izby zmiany... [BEZ PRZECINKA]

 • frogman

  Oceniono 3 razy 1

  pisowscy uczniowie chodzą do prywatnych liceów, publiczne nie dla nich

 • nirelle

  Oceniono 7 razy 1

  Do września sytuacja się unormuje. Prawdą jest, że rodzice i dzieci są obecnie w stresie. I chyba tak naprawdę nie bardzo wiadomo ilu jest uczniów na 1 miejsce w liceum jeśli uczniowie składają dokumenty średnio do 3 szkół.Licea ogólnokształcące powinni kończyć tylko najlepsi z gwarancją, że będą studiować na politechnikach, uniwersytetach a nie na licencjatach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX