Trwa debata "Gazety Wyborczej" nt. wolności mediów i dziennikarstwa. Wśród gości m.in. Sekielski

Debata FREE WORLD FREE PRESS organizowana przez "Gazetę Wyborczą" dotyczy wolności mediów i dziennikarstwa, a wezmą w niej udział najlepsi polscy dziennikarze. Wśród zaproszonych gości są m.in. Tomasz Sekielski, Leszek Jażdżewski czy Justyna Dobrosz-Oracz.

O godzinie 19.00 w siedzibie "Gazety Wyborczej" w Warszawie rozpoczęła się debata FREE WORLD FREE PRESS. Będzie ona dotyczyła przyszłości mediów i dziennikarstwa. 

Dwa panele rozmów

Debata będzie podzielona na dwie części. Pierwsza - "Przyszłość mediów publicznych w Polsce - prowadzona będzie przez Michała Nogasia, a wezmą w niej udział m.in.Dorota Warakomska, Krzysztof Luft, prof. Arkadiusz Stempin, Jerzy B. Wójcik, Piotr Kraśko, Justyna Dobrosz-Oracz i Tomasz Sekielski.

Drugi panel, zatytułowany poprowadzi Hanna Lis. Głos zabiorą m.in. Jarosław Kurski, Harlan Mandel, Magdalena Chudzikiewicz, Leszek Jażdżewski i Artur Kurasiński.

W trakcie wieczoru zostanie również zainaugurowana wystawa fotografii Yannisa Behrakisa, składająca hołd jego pracy i profesjonalnemu poświęceniu. Patronat nad nią objęli Agencja Reuters i zespół European Press Prize. Więcej na temat debaty można przeczytać na stronie "Gazety Wyborczej".

Debata w przeddzień rozdania europejskiej nagrody dziennikarskiej

Data spotkania jest nieprzypadkowa. Debata odbędzie się w przeddzień rozdania European Press Prize Award 2019, nazywana europejskim Pulitzerem. W 2016 roku nagrodę tę otrzymała Justyna Kopińska (rozmowę z nią można przeczytać na stronie wyborcza.pl). W tym roku nominowana jest Ewa Wołkanowska-Kołodziej za tekst "Więźniowie czwartego piętra" opublikowany w "Piśmie. Magazynie opinii".

Wydarzenie po raz pierwszy zostanie zorganizowane w Polsce, a jego gospodarzem będzie "Gazeta Wyborcza". Poprowadzi je dziennikarka znana m.in. z telewizji CNN Ralitsa Vassileva.

Więcej o: