Śląsk. Rybniccy policjanci rozbili gang sutenerów. "Infolinię" agencji obsługiwała maturzystka

Funkcjonariusze policji z Rybnika rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która czerpała korzyści majątkowe z prostytucji innych osób. Na czele gangu stała 41-letnia kobieta z Zabrza. Policja zatrzymała w tej sprawie siedem osób.
Zobacz wideo

Zorganizowaną grupę przestępczą, która werbowała prostytutki i czerpała korzyści z wykonywanej przez nie pracy, tworzyło siedem osób - cztery kobiety w wieku od 20 do 45 lat oraz trzech mężczyzn od 21 do 40 lat. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy województwa śląskiego. Śledztwo w tej sprawie trwało rok. Materiał dowodowy zgromadzony przez mundurowych pozwolił na wytypowanie członków gangu i określenie ich funkcji w strukturze gangu.

Policjanci z Rybnika rozbili gang. Zatrzymano siedem osób. Trzy spośród nich siedzą w areszcie

Członkowie rozbitej grupy przestępczej werbowali na terenie całej Polski kobiety trudniące się prostytucją. Z niektórymi z nich nawiązali kontakt przez internet. Organizowali także "agencje turystyczne" w wielu miastach w województwie śląskim, m.in. w wynajętych mieszkaniach w Rybniku, Żorach i Nowym Sączu.

Znaczną część zarobionych przez prostytutki pieniędzy konfiskowała 41-latka z Zabrza, która stała na czele gangu. Jak podaje onet.pl "infolinię" tworzonych przez nią agencji towarzyskich, obsługiwała jej córka, która w tym roku zdawała maturę.

Siedem osób podejrzanych o czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji zatrzymano w ich mieszkaniach. Na wniosek prokuratury tymczasowo aresztowano troje z nich - 41-latkę i 22-latka z Zabrza oraz 27-latka ze Strumienia. Pozostałe cztery osoby zostały objęte policyjnym dozorem. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli około 20 tysięcy złotych, które mogą pochodzić z przestępczego procederu

Więcej o:
Komentarze (59)
Śląsk. Rybniccy policjanci rozbili gang sutenerów. "Infolinię" agencji obsługiwała maturzystka
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 52 razy 46

  Yarosławie! Broń rodziny! W tej rodzinie widać mocne więzi matki z córką. Widać zaufanie, miłość, przedsiębiorczość. Na pewno też chodziły do kościoła. A teraz policja usiłuje to zniszczyć. Ratujcie polską rodzinę!

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 35 razy 35

  Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z ciebie sutenera.

 • 11krzych

  Oceniono 28 razy 20

  Mają filmy z arcybiskupami - dostaną zawiasy, nie mają filmów 10 latek.
  Poczekamy zobaczymy.

 • anna_pot

  Oceniono 19 razy 19

  dlaczego sprzedaż seksu nie mogłaby być po prostu legalna. Płaciłyby podatki, zusy, miały opiekę medyczną, gdyby chciały to by się zrzeszały w jakieś agencje itp. Biznes trwa od zawsze a Państwo traci energię i pieniądze zamiast odpuścić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX