Niedziele handlowe w 2019. Czy 26 maja wypada niedziela handlowa?

Od marca 2018 roku obowiązuje zakaz handlu w wybrane niedziele. Ustawa ma nas przygotować do systematycznego rezygnowania z robienia zakupów w ostatnie dni tygodnia.
Zobacz wideo

W tym roku niedziela handlowa wypada zazwyczaj raz w miesiącu. Wyjątkiem są tylko te niedziele, które poprzedzają święta Bożego Narodzenia czy Wielkanoc.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 26 maja sklepy będą otwarte?

W zeszłym roku niedziela handlowa wypadała w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Od 2019 roku nastąpiły zmiany, zgodnie z którymi zakupy w ostatnie dni tygodnia możemy robić tylko raz w miesiącu. Zgodnie z kalendarzem w najbliższą niedzielę 26 maja wypada niedziela handlowa. Tego dnia otwarte będą wszystkie sklepy typu Lidl, Biedronka i Carrefour oraz centra handlowe.

Niedziele handlowe w 2019 i 2020 roku

Na kolejną handlową niedzielę będziemy musieli poczekać aż do 30 czerwca. Od 2020 roku zakupy w niedzielę będziemy mogli zrobić tylko w jedną niedzielę w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu oraz w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i niedzielę poprzedzającą Wielkanoc. W pozostałe niedziele niehandlowe otwarte mogą być jedynie apteki, cukiernie, kwiaciarnie, poczta, stacje benzynowe i sklepy, w których pracują właściciele.

Więcej o:
Komentarze (22)
Niedziele handlowe w 2019. Czy 26 maja wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • Oceniono 7 razy 3

  No właśnie na zdjęciu rzodkiewki po ile będą w niedzielę w Lidlu rzodkiewki i czy można liczyć na promocje, tak jak było parę dni temu z kapustą to kupimy z Grażyną z 30 pęczków

 • wolny322

  0

  Żebym nie mógł zrobić zakupów wtedy kiedy potrzebuję? Kto to widział, robią nam powtórkę z komuny widzę, i pokażę co o tym myślę w następnych wyborach wybierając opozycję.

 • robiczka7

  0

  Już mam dość tycch zakazów handlu, nie wiem kiedy mogę iść do sklepu a kiedy nie. Po co wprowadzać takie komunistyczne zakazy? Ten pis już całkiem odleciał do nieba.

 • krejzolka

  0

  nie bylo zakaz handlu i bylo dobrze, teraz tylko zamieszania kupa i nic wiecej

 • rayaaa

  0

  Napiszcie lepiej kiedy pomysł tego zakazu upadnie

 • dante_waw

  Oceniono 4 razy 0

  DZIEKI BOGU juz czwartek... tylko znowu redakcja serwuje nam "artykul" jakiejs podroby NPK zamiast "kultowego" UZa....

 • jezierskiadam

  Oceniono 10 razy 0

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  dr Cat Mrucuss

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX