"Tylko nie mów nikomu" z hiszpańskimi napisami. Tomasz Sekielski chce, żeby film obejrzał papież

Film "Tylko nie mów nikomu" jest już dostępny z hiszpańskimi napisami. Tomasz Sekielski w poście na Twitterze zachęcił papieża Franciszka do obejrzenia dokumentu. Już wcześniej zapowiadał, że hiszpańska wersja językowa zostanie dodana głównie po to, żeby film dotarł do Watykanu.
Zobacz wideo

W poniedziałek 20 maja Tomasz Sekielski poinformował o dodaniu do filmu "Tylko nie mów nikomu" hiszpańskich napisów. Dokument, który ma już ponad 20 milionów wyświetleń w serwisie Youtube, będą dzięki temu mogli obejrzeć mieszkańcy Hiszpanii, Meksyku czy Ameryki Południowej. Dotychczas film był dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej.

"Tylko nie mów nikomu" z hiszpańskimi napisami. Będzie mógł go obejrzeć papież

"TYLKO NIE MÓW NIKOMU jest już z napisami po hiszpańsku" - napisał Sekielski na Twitterze. Link do filmu opatrzył słowami w języku hiszpańskim "bracia Sekielscy przedstawiają" i oznaczył oficjalny profil papieża Franciszka, zachęcając go do obejrzeniu dokumentu.

Bracia Sekielscy już wcześniej zapowiadali, że zależy im na tym, żeby dokument został przetłumaczony właśnie na język hiszpański, bo w tym języku biegle mówi ojciec święty. - Powstają napisy hiszpańskie, żeby papież Franciszek mógł go w internecie zobaczyć - mówił Tomasz Sekielski w wywiadzie dla Wp.pl.

Papież zaniepokojony sytuacją w polskim Kościele

Kilka dni temu Agencja AP, gdy opisywała reakcje na "Tylko nie mów nikomu", zamieściła w depeszy komentarz nuncjusza apostolskiego w Polsce Salvatore Penacchiego. Ambasador Watykanu nad Wisłą wyraził współczucie wobec wszystkich ofiar nadużyć seksualnych księży, zarówno w swoim imieniu, jak i papieża Franciszka. - Papież jest bardzo zaniepokojony i wyrażamy współczucie oraz solidarność
- powiedział Penacchio. Nie jest jasne, czy oznacza to, że papież słyszał o dokumencie lub miał okazję zapoznać się z filmem. 

Czytaj też: Sondaż po filmie "Tylko nie mów nikomu": Polacy winią cały Kościół, a nie samych księży-pedofilów

Więcej o: