Gorzów Wielkopolski. Znaleziona 9-latka ledwo żyła. "Policjanci weszli w ostatniej chwili"

W jednym z mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim policja znalazła uwięzioną w wersalce 9-latkę. Dziewczynka była zakneblowana i związana, jej oddech był bardzo płytki. - Policjanci weszli tam naprawdę w ostatniej chwili - powiedział nadkom. Marcin Maludy.
Zobacz wideo

Wiadomo, że dziewięciolatka za zgodą 34-letniej matki przebywała od soboty 18 maja w towarzystwie 24-letniego mężczyzny. - To był przyjaciel, którego kobieta obdarzała dużym zaufaniem, stąd powierzenie mu opieki nad dziewczynką - przekazał w rozmowie z Gazeta.pl nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Gorzów Wielkopolski. Dziewczynkę odnaleziono dzięki jej bratu

W niedzielę późnym popołudniem mężczyzna zadzwonił i powiedział, że podczas wspólnego spaceru dziewczynka się oddaliła i nie może jej nigdzie znaleźć. W tę wersję miał nie uwierzyć 14-letni brat. - Chłopiec wraz ze swoim o 3 lata starszym kolegą późnym wieczorem zaczęli jej szukać na własną rękę. Poszli do mieszkania mężczyzny na gorzowskim Zawarciu - powiedział rzecznik.Tam 14-latek zza drzwi usłyszał tłumione głosy. To wzbudziło jego niepokój, dlatego o sytuacji powiadomił policję. Informacje przekazane przez chłopca okazały się przełomowe. 

- Kiedy policjanci weszli do mieszkania, spotkali zatrważający widok. W wersalce mieszkania znaleźli zakneblowaną i związaną dziewczynkę. Miała bardzo płytki oddech, więc policjanci weszli tam naprawdę w ostatniej chwili - poinformował nadkom. Marcin Maludy.

Podejrzany zaczął uciekać na widok policjantów

Całą noc trwały oględziny miejsca zdarzenia, policja zabezpieczyła ślady, które będą wykorzystane w postępowaniu przygotowawczym. Jednocześnie prowadzono czynności, które miały doprowadzić do zatrzymania mężczyzny, który mógł być odpowiedzialny za uwięzienie dziewczynki.

- Około godziny 1:00 udało nam się dotrzeć do 24-latka. Na widok policjantów mężczyzna zaczął uciekać, ale został szybko zatrzymany. W tej chwili przebywa w Komendzie Miejskiej w Gorzowie - poinformował rzecznik prasowy. Dodał, że nie zostało jeszcze przeprowadzone przesłuchanie podejrzanego, natomiast przeprowadzono już czynności procesowe z udziałem matki dziewczynki. 

- Czekamy na wieści ze szpitala, jeśli chodzi o dziewczynkę. To dla nas bardzo istotna informacja pod kątem procesowym - podkreślił.

Prokurator: Postępowanie będzie się toczyć w dwóch kierunkach

Jak poinformował portal Gazeta.pl prok. Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim, prokuratura na tym etapie postępowania nie przekazuje szczegółowych informacji na temat podejrzanego. Wyjaśnił jednak, że postępowanie będzie prowadzone w dwóch kierunkach.

- Przede wszystkim będzie ukierunkowane pod kątem przestępstwa pozbawienia wolności dziecka przy przyjęciu, że było to działanie ze szczególnym okrucieństwem. Ma ono również wyjaśnić, czy nie doszło do przestępstw wynikających z rozdziału Kodeksu karnego dotyczącego przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności - przekazał prokurator.

Więcej o:
Komentarze (168)
Gorzów Wielkopolski. Znaleziona 9-latka ledwo żyła. "Policjanci weszli w ostatniej chwili"
Zaloguj się
 • jan.w2

  Oceniono 94 razy 86

  Dziwna sprawa. A dlaczego siostrą nie opiekował się brat, który okazał się niezwykle dojrzały i czujny. Wielkie brawa dla tego młodego człowieka. Sku...el w pierdlu powinien odpokutować za to co zrobił. Było o krok od większej tragedii.

 • ganro

  Oceniono 99 razy 77

  Co to za matka, co oddaje 9 letnią dziewczynkę na noc jakiemuś 24-latkowi, szczególnie, że ma 14-letniego brata? Brata, który uratował jej życie i zachował się wspaniale w przeciwieństwie do matki.

 • teczowyninja666

  Oceniono 75 razy 63

  Porwał i przetrzymywał dziecko i siedzi. Jakby nosił sutannę to by jechał do innej parafii. Szacunek dla chłopaka, za czujność i dobre rozumowanie.

 • ona_ona_80

  Oceniono 39 razy 35

  Jprd, co się dzieje na tym świecie. Nie mogę sobie wyobrazić jak przerażona była ta dziewczynka.

 • 2fat

  Oceniono 30 razy 30

  Co ten dzieciak przeżył. To jakieś szaleństwo.Ten typek powinien siedzieć dożywotnio, to wariat niebezpieczny dla dzieci.

 • spyderman2

  Oceniono 38 razy 28

  co sie dziwić że sÓwereny czują się bezkarne skoro pissowski marszałek chodzi do burdelu na ukraińskie dzieci a kaczor się wydziera że kto podnosi rękę na pedofilie w kościele ten podnosi rękę na pissowską polskę

 • drugifotopstrykacz

  Oceniono 30 razy 24

  Piszcie o prawdziwym bohaterze, czyli bracie i jego kumplu, a nie o pałach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX