Zbigniew Ziobro jedzie na czerwonym, by zdążyć na spotkanie z prezesem Jarosławem Kaczyńskim

Zbigniew Ziobro w czwartkowe przedpołudnie spieszył się na pilne spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Kierowca ministra zignorował sygnalizację i na czerwonym świetle przejechał przez skrzyżowanie.
Zobacz wideo

Jak podaje "Fakt" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w ubiegłym tygodniu śpieszył się na spotkanie z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Dla Prokuratora Generalnego wizyta na Nowogrodzkiej była ważniejsza od przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Kierowca Zbigniewa Ziobro łamie przepisy, by minister zdążył na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim 

Kierowca Zbigniewa Ziobry, nie zważając na zmieniającą się sygnalizację, przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zdjęcia dokumentujące złamanie przepisów przez kierowcę ministra sprawiedliwości zostały udostępnione m.in. na stronie fakt.pl. Jak się okazało Prokurator Generalny spieszył się do siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej.

W czwartek, kiedy odbyło się spotkanie Kaczyńskiego z Ziobrą, w Sejmie trwało drugie czytanie projektu nowelizacji Kodeksu karnego dotyczącego zaostrzenia kar za pedofilię. Tego samego dnia, w ekspresowym tempie, ustawa została przegłosowana.

Znowelizowany projekt ustawy zakłada podniesienie maksymalnej kary za przestępstwa pedofilskie z 15 do 30 lat, a nawet zasądzenia bezwzględnego dożywocia dla tych gwałcicieli, który doprowadzili do śmierci dziecka. Od teraz przestępstwa te nie będą podlegały przedawnieniom, a zasądzone wyroki nie będą mogły być karami w zawieszeniu. Ponadto ustawa wprowadza nakaz wpisywania do rejestru pedofilów zawodów sprawców.

Więcej o: