Gorzów Wielkopolski. Związał i uwięził 9-latkę w wersalce. Dziecko mogło zostać zgwałcone

W mieszkaniu 24-letniego mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego znaleziono związaną i zakneblowaną 9-letnią dziewczynkę. Mężczyzna uwięził dziewczynkę w wersalce, wcześniej najprawdopodobniej ją zgwałcił.
Zobacz wideo

Jak podaje portal gorzowianin.com dziewczynka przebywała w mieszkaniu znajomego swojej matki od soboty 18 maja. Następnego dnia, w niedzielę 19 maja, 24-latek miał zadzwonić do kobiety i poinformować ją, że 9-latka uciekła podczas spaceru i nie może jej znaleźć. W historię nie uwierzył 14-letni brat dziewczynki, który razem z trzy lata starszym kolegą postanowił szukać swojej siostry.

Gorzów Wielkopolski. Mężczyzna zakneblował, związał i uwięził w wersalce 9-letnią dziewczynkę. Wcześniej prawdopodobnie została zgwałcona 

Chłopcy udali się do miejsca zamieszkania 24-latka jednak nikt nie otwierał im drzwi. Usłyszeli jednak ze środka przytłumione odgłosy. Brat dziewczynki zdecydował się poinformować o swoich podejrzeniach policję. Po godzinie 22 policjantom, przy pomocy strażaków którzy wyważyli drzwi, udało się dostać do mieszkania mężczyzny. Po przeszukaniu funkcjonariusze odkryli, że w wersalce znajduje się zakneblowana i związana dziewczynka.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadkom. Marcin Maludy podał, że znaleziona dziewczynka ledwo oddychała. Dziecko od razu zostało przekazane ratownikom medycznym, którzy zabrali je do szpitala w Gorzowie. 9-latka musiała zostać operowana, według pierwszych informacji prawdopodobnie została zgwałcona.

Mężczyzna próbował ukrywać się i uciekać przed policją, jednak ostatecznie 24-latek został odnaleziony przez policjantów około godziny 1 w nocy. Obecnie przebywa w policyjnej izby zatrzymań, gdzie będzie składał wyjaśnienia. Według informacji przekazanych nam przez rzecznika mężczyzna nie ma jeszcze postawionych zarzutów. Śledczy liczą, że zeznania matki dziewczynki pomogą im ustalić przyczyny, dla których dziecko przebywało z mężczyzną bez opieki jej rodziców.

Więcej o: