Pogoda na dziś - wtorek 21 maja. Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem na wschodzie i północy kraju

Pogoda na dziś - wtorek 21 maja. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z intensywnym deszczem oraz gradem. W siedmiu województwach należy spodziewać się także silnych porywów wiatru.
Zobacz wideo

Dziś termometry w całej Polsce pokażą maksymalnie od 18 do 25 stopni. Na południowym-zachodzie możliwe są rozpogodzenia, jednak na wschodzie i północy synoptycy ostrzegają przed burzami.

Temperatura. Dziś najcieplej na zachodzie - tam termometry pokażą nawet 25 stopni

Najniższa temperatura we wtorek zapowiadana jest dla południowo-wschodniej Polski, gdzie temperatura będzie się wahać od 18 do 19 stopni. W województwach śląskim, lubelskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim i pomorskim termometry pokażą 21 stopni. Najwyższą temperaturę synoptycy prognozują w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze, gdzie będzie nawet 25 stopni. W pozostałych regionach 22-24 stopnie.

Pogoda na dziś - 21 maja.Pogoda na dziś - 21 maja. gazeta.pl

Opady. Rozpogodzenia tylko w południowo-zachodniej Polsce, w pozostałych regionach deszcz i burze

Nad ranem zachmurzenie małe, w ciągu dnia wzrastające do umiarkowanego na zachodzie i dużego na wschodzie kraju. Miejscami pojawić się mogą przelotne opady deszczu - bez opadów i z dzień z dużymi rozpogodzeniami zapowiadany jest tylko w województwach dolnośląskim i lubuskim. Na wschodzie i północy kraju przechodzić będą burze. Wiatr na ogół słaby, w czasie burz silniejsze porywy osiągające prędkość do 70 km/h.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami w siedmiu województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które mogą pojawić się w województwach lubelskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodniopomorskim oraz przed burzami w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim. W trakcie burz spadnie od 20 do 30 mm deszczu, lokalnie należy spodziewać się także opadów gradu. Wiatr w trakcie burz może być silniejszy - w porywach od 65 do 70 km/h. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl