S. Chmielewska o tuszowaniu pedofilii w Kościele: My, ludzie Kościoła, czujemy się zdradzeni

- Ukrywanie, przenoszenie z parafii do parafii to dla mnie rzecz niewyobrażalna. Polegająca albo na niewiedzy, albo na głupocie, albo po prostu na kolesiostwie - stwierdziła siostra Małgorzata Chmielewska.
Zobacz wideo

Gościem niedzielnych "Faktów po Faktach" była siostra Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty "Chleb Życia". Skomentowała ona postępowanie wielu hierarchów kościelnych w związku z czynami pedofilskimi, które ujawnił film Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".

Siostra Chmielewska: Szokiem jest sposób, w jaki przestępcy zostali potraktowani

Jak zaznaczyła siostra Chmielewska, pedofilia i każde inne skrzywdzenie dziecka to czyny, które "wołają o pomstę do nieba". - Dla nas, wiernych, wielkim szokiem i wielkim bólem jest nie tylko sam fakt tych przestępstw, zbrodni, ale też sposób, w jaki przestępcy zostali potraktowani i nadal w wielu miejscach są najprawdopodobniej traktowani - podkreśliła. 

Dodała, że księża i zakonnice są osobami, które powinny dawać przykład i dlatego "nie jest wszystko jedno, co robi ten czy inny członek Kościoła".

"Kościół powinien być transparentny"

Siostra Chmielewska przyznała, że ukrywanie czynów pedofilskich, których dopuścili się księża i przenoszenie ich z parafii do parafii to dla niej "rzecz niewyobrażalna", wynikająca z niewiedzy, głupoty lub kolesiostwa. Zaznaczyła, że Kościół absolutnie powinien być w tej kwestii transparentny.

- My, ludzie Kościoła, czujemy się zranieni, zdradzeni - podsumowała.

Więcej o:
Komentarze (244)
S. Chmielewska o tuszowaniu pedofilii w Kościele: My, ludzie Kościoła, czujemy się zdradzeni
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 97 razy 85

  Ale przecież pedofilia w Kościele katolickim nie wyszła na jaw w momencie publikacji filmu Sekielskich. Pisały o tym gazety od dobrych 30 lat. Siostra wzrok i słuch odzyskała po trzech dekadach i zdziwiona teraz?

 • 11danek

  Oceniono 71 razy 61

  Czy siostrze jako człowiekowi kościoła nigdy nie obiło się o uszy co się w tym kościele dzieje? Czy to całe zło ujrzało światło dzienne dopiero za sprawą filmu? Nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał?
  O, boska naiwności ! A może to jeszcze jeden sposób na walkę ze skutkami? Taki jeden ucieka do klasztoru, inny idzie w zaparte, większość przeprasza a pozostali ludzie kościoła są zdruzgotani

 • feldkuratkatz

  Oceniono 52 razy 52

  Wszycsy zdziwieni, zaskoczeni, zszokowani... A co takiego powiedział Sekielski, co nie było wiadome od lat? Wartość tego filmu polega na tym, że uświadamia fakt, że wszyscy wiedzieli, i mieli to w dupie.

 • ochujek

  Oceniono 53 razy 41

  Fakty i Mity, oraz NIE opisują te zbrodnie od wielu wielu lat. Zero reakcji ze strony hierarchów i wymiaru sprawiedliwości. Udają zdziwionych. Obłuda.

 • kastoripollux

  Oceniono 50 razy 40

  Ciekawe czy ta siostrzyczka też nic nie wie co dzieje się w klasztorach? Ostatnio było głośno o klasztorze, gdzie siostra przełożona wydawała małe dzieci na pastwę starszych, którzy je gwałcili. W tej instytucji panuje średniowiecze i długo nic się nie zmieni. Przez te kilkadziesiąt wieków został tam wypracowany model, który dba tylko o mundurowych członków tego towarzystwa. Nie liczą się koszty społeczne, straty moralne a nawet zachowanie pozorów.

 • turkiestan

  Oceniono 37 razy 37

  Zaledwie 2 tygodnie temu Mały Rycerz z Warszawy chciał odrąbać rękę każdemu kto podnosi ją na kościół!!!Jakże mało brakowało żeby zniszczył i zgnoił - napuszczając na tych co mówili i walczyli o prawdę - swoje zastępy siepaczy!!!!!Czy takiemu człowiekowi i jego kompanom można powierzyć władzę nad 38 milionami ludzi?????Niemcy powierzyli władzę specjalistom od propagandy w 1939 r i teraz nawet wnukowie tamtych muszą płacić odszkodowania za to że mieli głupich i naiwnych dziadków którzy uwierzyli w propagandę szaleńca!!!!!
  Miejmy nadzieję że u nas tak się to nie skończy bo przecież kryzys gospodarczy był tylko sztucznie wymyślony przez propagandę dlatego i dojście do władzy też było sztucznie zrobione na obiecankach które realizują okradając uczciwie pracujących całe życie Polaków!!!

 • zaginiony_palik

  Oceniono 36 razy 36

  Brudziński. Na słabą kobietę wysłałeś bladym świtem bandę osiłków, ale żeby pozamykać pozawijanych w firanki pedofilów, jesteś za krótki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX