Prokuratura: zarzut usiłowania zabójstwa dla napastnika z Buska-Zdroju. Grozi mu nawet dożywocie

Mężczyzna, który wczoraj zaatakował policjantów w Busku-Zdroju, usłyszał zarzuty. Rzecznik prokuratury okręgowej w Kielcach prokurator Daniel Prokopowicz powiedział, że 32-latkowi postawiono zarzuty między innymi usiłowania zabójstwa funkcjonariusza policji, dokonania czynnej napaści na funkcjonariusza i znieważenia funkcjonariusza. 
Zobacz wideo

Policjant został raniony nożem podczas interwencji przed supermarketem w centrum miasta. Wczoraj przed południem dyżurny otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który miał grozić nożem klientom sklepu. Na miejsce pojechał policyjny patrol. Przed sklepem funkcjonariusze wylegitymowali 37-letniego mieszkańca Kielc, który odpowiadał opisowi mężczyzny z nożem. W trakcie legitymowania mężczyzny ze sklepu wyszedł drugi.

Busko-Zdrój. Prokuratura postawiła zarzut radnemu, który zaatakował policjantów

"Później okazało się, że to był 32-letni mieszkaniec Buska-Zdroju. Ten drugi mężczyzna zaczął najpierw atakować słownie policjantów, zaczął im ubliżać, a następnie wszczął z nimi awanturę. Policjant zaczął go obezwładniać i został dwukrotnie raniony nożem w plecy. Na szczęście te obrażenia okazały się niezagrażające życiu, policjant był hospitalizowany, a, po udzieleniu pierwszej pomocy, opuścił szpital" - powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju Tomasz Piwowarski. "Decyzja w przedmiocie środków zapobiegawczych zapadnie w najbliższych godzinach. Łukaszowi Sz. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności" - informuje kielecka prokuratura.  32-latkowi postawiono dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy usiłowania zabójstwa funkcjonariusza policji i czynnej napaści na niego, drugi znieważenia innego  funkcjonariusza podczas i w związku z wykonywanymi przez niego czynnościami służbowymi. 

Podejrzany nie przyznał się do winy i skorzystał z prawa do odmowy składania zeznań. Drugiemu z podejrzanych 37-letniemu Łukaszowi W., który groził ekspedientce w sklepie, grozi kara trzech lat pozbawienia wolności. 

Więcej o:
Komentarze (113)
Prokuratura: zarzut usiłowania zabójstwa dla napastnika z Buska-Zdroju
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 59 razy 57

  Przypomnieć należy, że ów bandzior chętnie pomagał w kampanii PiS, organizował spotkania wyborcze i konferencje, fotografował się z Szydło, Jakim, Gowinem, Emilewicz, jest radnym z poparciem PiS.

  Pisuary nagle twierdzą, że zdjęcia z politykami nie mają znaczenia, promotor bandziora, Cieślak, stwierdził, że ów bandzior pojawiał się niezapraszany na spotkaniach, choć zdjęcia w pierwszym szeregu z nim i Gowinem oraz Szydło i Emilewicz temu przeczą.

  Pisuary teraz - jak jeden mąż - rżną głupa, że... go nie znają.

 • jxl82

  Oceniono 40 razy 32

  Spokojnie to tylko na potrzeby kampanii wyborczej. Po jej zakończeniu okaże się , że on chciał tylko oddać znaleziony nóż policjantowi. Niestety ten ostatni tarzał się i ugodził się sam tym nożem kilka razy.

 • jurek4491

  Oceniono 29 razy 29

  Cytuję Karnowskich , " Jedno zdjęcie mówi więcej niż 1000 słów " , koleś jest na fotografii z Jakim .

 • lkolesio

  Oceniono 36 razy 28

  Jeżeli nie daj Boże pis wygra jesienne wybory , to gościowi nic nie grozi , aktualnie jest to zagrywka pod publiczkę , niby ,że tacy prawi i sprawiedliwi.

 • szary-petent

  Oceniono 25 razy 19

  Rewolucja zaczyna pożerać własne dzieci. Niech pis-trolle mają to na uwadze. Gdy tylko zaczną być dla władzy niewygodni, ręka która dziś karmi będzie pierwszą, która zdzieli przez łeb.

 • ryfka_nemeczek

  Oceniono 20 razy 18

  Pan prawicowy radny z drugim chłopakiem piją wódkę, a potem z domu biorą za pas po nożu i wychodzą w infrastrukturę. Jest moc. Sklepowa i policjant stanęli na drodze władzy, to władza wyjęła po nożu. Tak wygląda faszyzm.

 • znawwwca

  Oceniono 18 razy 18

  udowodnił, że jest prawdziwym "hardcorem" jak pięknie ma napisane koszulce na zdjęciu na Twitterze z v-ce Ministrem Sprawiedliwości panem Patrykiem J. w Skalbmierzu

 • notremak

  Oceniono 16 razy 16

  Ten Konfederasta kozikiem walczył o Boga - Honor - Ojczyznę, o Wielką Wolskę od Morza do Morza, a tu jakieś nieprzyjemności go spotykają?
  Du..da, do dzieła! Uniewinnij go jeszcze dziś w nocy i odśpiewaj mu roratę! Albo i dwie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX