Ks. Isakowicz-Zaleski do Episkopatu: Fundusz dla ofiar? Najpierw zlikwidujcie luksusowe rezydencje

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odniósł się do opracowywanego przez episkopat funduszu solidarnościowego dla ofiar księży pedofilów. "Fundusz? Najpierw likwidacja luksusowych rezydencji abp. Juliusza Paetza, który molestował kleryków, i b. prymasa Józefa Kowalczyka, który to tuszował" - pisze duchowny.
Zobacz wideo

Utworzenie funduszu solidarnościowego dla osób wykorzystywanych przez księży zapowiedział w prymas abp Wojciech Polak. Pieniądze z funduszu mają pokryć m.in. koszty pomocy psychologicznej czy zakupu leków. Pomysł, by utworzyć taki fundusz, dosadnie skrytykował ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski. "Fundusz? Najpierw likwidacja luksusowych rezydencji abp. Juliusza Paetza, który molestował kleryków, i b. prymasa Józefa Kowalczyka, który to tuszował. Niech obaj zamieszkają w domu emerytów, a zaoszczędzone kwoty dać na cele charytatywne" - napisał na Facebooku duchowny.

W kolejnym akapicie ksiądz uderza w kardynała Dziwisza. "To samo dotyczy ks. kard. St. Dziwisza, b. metropolity krakowskiego, który wraz z włoskim 'kamerdynerem', wyświeconym w dziwny sposób na diakona, zajmuje całą kamienicę w centrum Krakowa. To są ogromne koszty utrzymania, a jego poprzednik, ks. kard. Fr. Macharski na emeryturze mieszkał skromnie w klasztorze.

Więcej o: