Mateusz Morawiecki: Chcemy postąpić praktycznie. Rok szkolny skończy się wcześniej

W tym roku młodzież szkolna będzie miała dłuższe wakacje. Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Zawiercia zapowiedział zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego.
Zobacz wideo

Szef rządu poinformował, że termin rozpoczęcia wakacji zostanie przesunięty z piątku 21 czerwca na środę 19 czerwca.

Jak mówił, zmiana zostanie wprowadzona ze względów praktycznych. 20 czerwca, w czwartek, przypada ruchome święto Bożego Ciała, dzień wolny od pracy. W ten sposób młodzież szkolna będzie rozpoczynała wakacje przed tym świętem.  

"Chcemy postąpić jak najbardziej praktycznie, również w takiej sprawie"- mówił premier. Podkreślił, że świadectwa szkolne są wystawiane wcześniej, więc środa będzie dobrym dniem na zakończenie roku szkolnego. Na Twitterze szef rządu napisał też, że "oczekiwali tego rodzice, nauczyciele i uczniowie". 

Tymczasem posłanka PO Agnieszka Pomaska również na Twitterze przypominała, że "MEN kilkukrotnie był proszony o możliwość zakończenia roku szkolnego przed Bożym Ciałem. Bezskutecznie. Szkoły się więc do tego dostosowały, organizując też np.zielone szkoły, a tera łaskawca zmienia zdanie".

Czytaj więcej: Donald Tusk: Krzycząc "prawo", gwałcili konstytucję, niszczyli polskie sądy

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Mateusz Morawiecki apeluje o udział w głosowaniu

Premier Mateusz Morawiecki składał dzisiaj wizytę w województwie śląskim, był m.in. w Katowicach i w Będzinie gdzie apelował m.in. o powszechny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Jak mówił, wysoka frekwencja daje szansę na kontynuację prowadzonych reform, "na kontynuację marzeń, które był marzeniami powstańców śląskich" - prosił Mateusz Morawiecki.

Na znaczenie wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego dla rozwoju gospodarczego i społecznego Polski premier zwracał także uwagę podczas spotkania z mieszkańcami Zawiercia. Jak mówił, wybory europejskie otwierają szczególnie ważny czas dla naszego kraju. "To są wybory bardzo ważne dla całej Polski. To jest - można powiedzieć - pierwsza tura wyborów, druga będzie jesienią. Od tego zależy, czy będziemy mogli dalej prowadzić naszą politykę społeczną, gospodarczą, która chce być jak najbliżej ludzi" - zaznaczył premier. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (406)
Mateusz Morawiecki: Chcemy postąpić praktycznie. Rok szkolny skończy się wcześniej
Zaloguj się
 • hrabia_wronski

  Oceniono 115 razy 89

  Ja piernicze .
  Czy to juz panstwo teokratyczne ,gdzie zycie swieckich wyznaczaja uroczystosci koscielne ?

 • tekas

  Oceniono 78 razy 66

  Ja to w ogóle szkoły bym zamknęła....będzie perspektywicznie więcej głosującego suwerena!

 • bombadilwlocie

  Oceniono 75 razy 61

  Mateusz Morawiecki: od przyszłego roku obrót Ziemi wokół Słońca skrócimy do 165 dni, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rolników na częstsze zbiory plonów rolnych.

 • vegemot

  Oceniono 68 razy 60

  Najlepiej zamknąć szkoły, zwolnić nauczycieli (już pokazali że można ich zastąpić emerytami czy katechetami), a zamiast tego obowiązkowe pielgrzymki do kościołów! Do tego niech ciemnota się z 500+ namnaża! Wtedy będzie więcej ciemnego i niewykształconego elektoratu. A dobrze wiemy na kogo ciemnota, nieudacznicy zyciowi, patologia, nieroby itp głosują

 • nutka7.17

  Oceniono 56 razy 46

  Kiedyś zakończenie roku szkolnego przypadało w ostatni piątek czerwca, czyli w tym roku szkolnym powinno być 28 czerwca, ale "dobry pan" łaskawie skraca do minimum naukę w szkołach, bo po co suwerenowi edukacja szkolna, wystarczy kościelna.

 • panewnik

  Oceniono 51 razy 45

  Po świetnych wystąpieniach Tuska, Kwaśniewskiego i Komorowskiego w stolicy, kłamczuszek odpowiedział wystąpieniem w Zawierciu, gdzie jak przystało na wójta z kompetencji opowiadał coś o zakończeniu roku szkolnego. Wizerunkowa katastrofa.

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 48 razy 40

  Kiedy był strajk wszyscy mówili tylko o egzaminach. Nikogo nie obeszło, żę dzieciaki przez 3 tygodnie nie miały lekcji. W sumie to można ograniczyć szkołę do wydawania obiadów, W-F, religii i egzaminów organizowanych przez strażaków.

 • freud1

  Oceniono 43 razy 39

  Powoli, po wolutku zblizamy sie kalendarzowo do ruskich wakacji. Czerwiec, lipiec, sierpien.
  Ideologicznie natomiast, coraz blizej nam do szariatu, tj. panstwa wyznaniowego, o ktorym wczoraj pial Jarek.
  Ach, swietlana przyszlosc ma to centrum miedzymorza!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX