Wodzisław Śląski: 19-latek wywieziony do lasu i uderzany łomem. Powód? Dług w wysokości 20 zł

Do szpitala w Wodzisławiu Śląskim trafił 19-latek, który twierdził, że został wywieziony do lasu i pobity przez dwóch napastników. Sprawą zajęła się policja. Jak się okazało, przyczyną całej sytuacji był dług w wysokości 20 zł. Mężczyźni zostali aresztowani.
Zobacz wideo

Dwaj mężczyźni w wieku 26 i 24 lat zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji w związku z pobiciem 19-latka w Wodzisławiu Śląskim. Jak twierdzą policjanci, przyczyną ataku miał być niewielki, kilkudziesięciozłotowy dług.

19-latek był dłużny swoim oprawcom 20 złotych. Umówił się z nimi na spłatę długu na przystanku. Mężczyźni kazali mu wsiąść do auta i pojechali w okolicę lasu. Tam przy ulicy Olszyny na niego napadli. Zadawali ciosy pięściami i nogami po całym ciele. Oprócz tego, wielokrotnie uderzali go łomem. Gdy skończyli bić, zostawili go samego i odjechali

- opisuje zdarzenie śląska policja.

19-latek trafił do szpitala. Obaj napastnicy usłyszeli ju zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, zostali też tymczasowo aresztowani. Grozi im do 8 lat więzienia.

To ich nie pierwszy konflikt z prawem, w przeszłości mieli dopuścić się również rozboju.