Oskarżany o pedofilię kustosz Lichenia napisał książkę. A niej m.in. "chłopcy tylko w slipkach"

"Majteczki sekretarki", "dziewczynki w sukieneczkach" i "nóżki odkryte do opalania" - to niektóre z rzeczy, które w swojej nowej książce opisuje ks. Eugeniusz Makulski. Honorowy kustosz Lichenia molestował chłopca, co ujawniono w filmie braci Sekielskich.
Zobacz wideo

W filmie "Tylko nie mów nikomu" jeden z bohaterów opowiada o tym, jak jako dziecko był wykorzystywany seksualnie przez ks. Eugeniusza Makulskiego, inicjatora powstania Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. - Stał przy biurku i mówił o tym, że ma zdolności bioenergoterapeuty, rozkładał ręce i przyciskał do siebie rozebrany. Potem kładł do łóżka. Jeśli coś jest koszmarem, to właśnie to. Jeśli jest piekło, to takie właśnie - mówił mężczyzna w filmie. 

Duchowny przebywa od 2004 r. na emeryturze z zakazem kontaktowania się z mediami. Jednak właśnie wydaje nową książkę i jak opisuje serwis slupca.pl - którego dziennikarz dotarł do publikacji - znajdują się tam fragmenty, które "budzą co najmniej dwuznaczne skojarzenia" w kontekście pedofilskich czynów księdza. Książka "Opowieści o Licheniu dla dzisiejszych i przyszłych mieszkańców" jest wydawana przez Sanktuarium Matki Bożej, Bolesnej Królowej Polski, Pani Świętokrzyskiej w Pawłowie k. Starachowic. W książce, na okładce której widnieje "Licheń 2018", ksiądz przytacza historie związane z powstawaniem bazyliki w Licheniu. Slupca.pl opublikowała m.in. takie fragmenty:

"Zapowiada się uroczy, świąteczny dzień. Kucharki szykują śniadanie na murawie. Jest cieplutko, dziewczynki w sukieneczkach. Nóżki odkryte do opalania. Chłopcy w koszulkach z krótkimi rękawami i krótkie spodenki. Niektórzy chłopcy tylko w slipkach, bo się szykują do kąpieli i do opalania".
"Kochane kaliskie dzieci nie wiedziały, że ich tu przywieziono „na pożarcie” przez okrutnych krwiopijców, mieszkańców tego lasu, mokradeł i jeziora. Ci mordercy już się zbierają i szykują się na wielką, świąteczną ucztę. Dziś będzie młodziutka, słodziutka krew".
"Sekretarka postanowiła mu pomóc. Sekretarka, osoba młoda, urodziwa i dość korpulentna ubrana była w sukienkę mini. Gdy wchodziła po ławeczce na stół, sukienka podnosiła się coraz wyżej, ale była tak stremowana, że tego nie zauważyła. Ludzie zamiast słuchać przemówienia, szturchali się i podśmiewywali na widok widocznych majteczek".

"Tylko nie mów nikomu". Pomnik księdza zasłonięty

W reakcji na film braci Sekielskich w Licheniu zasłonięto pomnik papieża Jana Pawła II, przed którym klęczy ks. Eugeniusz Makulski. Wcześniej Zgromadzenie Księży Marianów wydało oświadczenie w tej sprawie. "Głębokim bólem napełnia nas cierpienie ofiar przestępstw pedofilii popełnionych przez ludzi Kościoła. Nic nie jest w stanie wynagrodzić im tej krzywdy. W odniesieniu do oskarżeń formułowanych wobec ks. Eugeniusza Makulskiego MIC – zgłoszone przypadki zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej" - napisano. 

Przy okazji filmu przypominane są inne informacje o życiu księdza. Wiele z nich było wiadomych od publikacji filmy "Licheń - biznes czy religia" kilka lat temu. Pokazano z nim m.in. pielgrzymkowy biznes związany z bazyliką i sposób działania ks. Makulskiego, który rekrutował swoich najbliższych współpracowników spośród członków rodziny - pieniądze pochodzące z datków przeliczała jego siostra i siostra cioteczna.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (167)
Kustosz Lichenia okarżany o pedofilię napisał książkę. A niej m.in. "chłopcy tylko w slipkach"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 69 razy 67

  Czy ta książka będzie sprzedawana pielgrzymom przybywającym do Lichenia?
  Babciom i dziadkom wyznającym tradycyjne wartości?

 • johnny.tomala

  Oceniono 49 razy 49

  Dziadek publicznie ślini się do swoich fantazji. Żałosne.
  Z drugiej strony - niegdyś seksualny drapieżnik.
  Łącznie - odrażająca postać.

 • bokaj

  Oceniono 47 razy 45

  Jeśli ten Licheń jest świątynią - to tylko świątynią KICZU.
  A teraz okazuje się że i perwersji.
  Ohyda.

 • nutka7.17

  Oceniono 37 razy 37

  Zboczony i infantylny dziad w sukience.

 • vito60

  Oceniono 36 razy 34

  Niech napisze,, 50 twarzy klechy "

 • jurek4491

  Oceniono 35 razy 33

  Niewinny , PiS na to nie pozwoli bo to kustosz Lichenia - wszystko w temacie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX