Autostrada A4. Śmiertelny wypadek na trasie Wrocław-Katowice. Droga zablokowana

Po godzinie 11 doszło do zderzenia dwóch ciężarówek i samochodu osobowego na autostradzie A4 pod Wrocławiem. W wyniku wypadku jedna osoba nie żyje, a dwie zostały ranne.
Zobacz wideo

Według informacji podanych przez wrocławską policję do wypadku doszło około godziny 11 na 153. kilometrze trasy Wrocław-Katowice za węzłem Bielany Wrocławskie. Dwie ciężarówki i osobówka zderzyły się tuż przed bramkami poboru opłat.

Śmiertelny wypadek na A4. Korek w kierunku Katowic ma prawie 10 kilometrów

Z komunikatu wydanego przez rzecznika prasowego Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu asp. szt. Łukasza Dutkowiaka wynika, że na miejscu pracują policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP we Wrocławiu, ratownicy medyczni i funkcjonariusze Straży Pożarnej: "Obecnie udzielna jest pomoc osobom poszkodowanym i wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia".

Jak podaje "Gazeta Wrocławska" w wypadku zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Autostrada w miejscu, gdzie doszło do wypadku jest całkowicie zablokowana. Ruch odbywa się tylko jednym pasem przez co korek na A4 w kierunku Katowic ma niemal 10 kilometrów. Utrudnienia zaczynają się także na tej trasie w kierunku Wrocławia. Policja zaapelowała do kierowców o wybieranie innych tras przejazdu - z tego powodu na drogach objazdowych w miejscowościach Wojkowice i Domosław należy liczyć się z korkami.