"Tylko nie mów nikomu" w TVP? 75 proc. Polaków uważa, że telewizja publiczna powinna go pokazać

Czy TVP powinno wyemitować film "Tylko nie mów nikomu"? - zapytała "Rzeczpospolita" w sondażu. Zdecydowana większość Polaków uważa, że dokument o pedofilii w Kościele powinien być pokazany w telewizji publicznej.
Zobacz wideo

Film "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich miał swoją premierę w sobotę na kanale YouTube. W ciągu niecałego tygodnia film dokumentalny o ukrywaniu pedofilii w polskim Kościele został wyświetlony ponad 18 milionów razy. Twórcy filmu poinformowali, że udostępnią dokument nieodpłatnie każdej stacji telewizyjnej. W piątek o 23:00 wyemituje go telewizja TVN. 

Czy "Tylko nie mów nikomu" powinien być wyemitowany w TVP?

Redakcja "Rzeczpospolitej" zleciła SW Research wykonanie sondażu, w którym spytano grupę 800 Polaków o to, czy film "Tylko nie mów nikomu" powinien zostać wyemitowany w telewizji publicznej. Aż 75 proc. z ankietowanych uważa, że TVP powinno pokazać dokument o pedofilii w Kościele. Tylko 8,9 proc. uważa inaczej i nie chciałoby obejrzeć tam filmu. 16 proc. osób nie miało zdania na ten temat.

Film "Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich opowiada o przypadkach pedofilii w Kościele katolickim zarówno sprzed kilkudziesięciu lat, jak i o sprawach zupełnie nowych. W filmie “Tylko nie mów nikomu” po raz pierwszy padają oskarżenia o pedofilię wobec osobistego kapelana prezydenta Lecha Wałęsy ks. prałata Franciszka Cybuli oraz ks. Eugeniusza Makulskiego - kustosza Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu.

Więcej o: