ABW zatrzymało Polaka podejrzanego o planowanie zamachu. Miał być wymierzony w "przeciwników Islamu"

ABW zatrzymało na początku maja mężczyznę podejrzanego o planowanie zamachu terrorystycznego w Polsce. Mikołaj B. miał deklarować chęć przeprowadzenia zamachu wymierzonego w "przeciwników religii islamskiej".
Zobacz wideo

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego 9 maja zatrzymała Mikołaja B. Mężczyzna podejrzany o prowadzenie przygotowywań do popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym na terytorium Polski - poinformował w piątek Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora ds. służb specjalnych.

ABW zatrzymało Polaka podejrzanego o planowanie zamachu

Stanisław Żaryn dodaje, że zatrzymany mężczyzna miał deklarować zamiar przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym. - Zamach miał być zemstą na przeciwnikach religii islamskiej - wynika z ustaleń śledczych - mówi Żaryn w rozmowie z PAP. Informację tę potwierdza Maciej Wąsik, sekretarz kolegium ds. Służb Specjalnych. 

Mikołaj B. miał także posługiwać się imieniem Mohammed i należeć do społeczności muzułmańskiej w Warszawie. Wiadomo również, że mężczyzna był wcześniej leczony psychiatrycznie. Obecnie Mikołaj B. znajduje się w tymczasowym areszcie - prokuratura zdecydowała o zastosowaniu tego środka zapobiegawczego na trzy miesiące. Zatrzymany usłyszał już także zarzuty za, które grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. B. nie przyznaje się do winy. 

Zobacz wideo
Więcej o: