Pogoda. IMGW ostrzega. Burza, grad i opady deszczu w całej Polsce

Pogoda. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami, które najsilniej dadzą się we znaki mieszkańcom wschodnich województw. Podobna pogoda czeka nas także w weekend.
Zobacz wideo

Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami, którym towarzyszyć mogą nie tylko intensywne opady deszczu, ale także gradu. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydane są na dziś dla dziewięciu województw. 

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW przed burzami z gradem. W weekend podobna pogoda

Jak poinformował Szymon Ogórek z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej największe opady na dziś zapowiadane są dla Podlasia. W czasie burz może tam spaść do 35 milimetrów deszczu. We wschodnich województwach zapowiadany jest także silny wiatr, który momentami może osiągnąć prędkość do 70 kilometrów na godzinę. Najmniej deszczu spadnie dziś w południowo-zachodniej Polsce. W dziewięciu województwach synoptycy ostrzegają także przed opadami gradu - dotyczy to województw podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. 

W sobotę w całej Polsce z wyjątkiem województwa dolnośląskiego i opolskiego prognozowana są opady deszczu. Według wstępnych prognoz burze z gradem mogą ponownie pojawić się zwłaszcza w Warszawie, Olsztynie i Białymstoku. W pozostałych regionach synoptycy zapowiadają silne opady deszczu i lokalne burze. W niedzielę podobna pogoda - tego dnia burze prognozowane są dla województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Mieszkańcy południowo-zachodniej Polski mogą liczyć na słoneczną pogodę

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: