Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Imigranci, 500 plus i euro w nowym spocie PiS

Na dziesięć dni przed wyborami do europarlamentu na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowano nowy spot wyborczy. Partia zachęca wyborców do wzięcia udziału w głosowaniu hasłem "26 maja obroń swoje prawo!".
Zobacz wideo

Nowy spot wyborczy Prawa i Sprawiedliwości skupia się na kilku kwestiach, które są podkreślane w całej kampanii wyborczej. W nagraniu partia przypomina swoje najważniejsze punkty programu.

Nowy spot wyborczy PiS - imigranci, 500 plus, "trzynasta emerytura" i euro 

Spot wyborczy PiS zaczyna się od przypomnienia jednego z głównych postulatów partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Partia rządząca sprzeciwia się m.in. wprowadzeniu w Polsce waluty euro. Kolejnym ważnym punktem programu wyborczego jest realizacja świadczeń 500 plus oraz "trzynastej emerytury".

 

W spocie wyborcy zachęcani są do zadbania o swoje prawo do decydowania o wychowaniu dzieci czy korzystania z niższego wieku emerytalnego. Prawo i Sprawiedliwość podkreśla też prawo Polaków do bezpieczeństwa, które według nich może być realizowane poprzez m.in. zaprzestanie nielegalnej imigracji. W spocie zwrócono też uwagę na prawo do kupowania towarów tej samej jakości co w innych krajach UE.

W materiale wyborczym PiS przedstawianych jest większość aspektów wymienianych w programie wyborczym partii do Parlamentu Europejskiego. Najważniejszą propozycją Prawa i Sprawiedliwości podkreślaną w kampanii jest tak zwana "nowa piątka PiS", która zakłada wprowadzenie "trzynastej emerytury", świadczenia 500 plus na każde dziecko, zwolnienie osób do 26. roku życia z podatku dochodowego, obniżenie podatku PIT i rozbudowę sieci autobusowych. W związku z samą Unią politycy tego ugrupowania zapewniają o braku poparcia dla przyjęcia euro w Polsce czy obowiązkowej relokacji imigrantów.

Więcej o:
Komentarze (45)
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Imigranci, 500 plus i euro w nowym spocie PiS
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 16 razy 12

  Rozmawia ksiądz z księdzem
  - Słyszałeś? Emeryci mają w tym roku dostać trzynastki.
  - Eee tam, wolę młodsze

 • jurek4491

  Oceniono 16 razy 12

  Ja biorę PiS-owską ( trzynastkę ) i głosuję na KE , inni powinni postąpić tak samo .

 • dziadekjam

  Oceniono 25 razy 11

  26 maja - DZIEŃ MATKI.
  Idźmy do urn ratować Matkę Polskę przed PiSem i czarną mafią

 • marchwianka.0

  Oceniono 16 razy 10

  Jaka trzynasta emerytura??? To nawet nie jest połowa mojej emerytury. Nazywajmy rzeczy po imieniu. To jednorazowy dodatek 888 PLN netto. Taka prawda!!!

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 13 razy 9

  Kto ich prosił o "trzynastą emeryturę"? Niech sobie w dudę wsadzą te 888 zł 25 gr rocznie (74 zł 02 gr miesięcznie). Lepiej niech dadzą podwyżki nauczycielom!

 • marykownow

  Oceniono 17 razy 9

  Co ma 13 emerytura do Parlamentu Europejskiego (jednorazowe świadczenie w roku 2018 z pieniędzy polskich podatników, nie ze środków unijnych)? Czy oni rozumieją co to za wybory?

 • ps11111ps

  Oceniono 12 razy 8

  Czy w spocie są też jakieś sielankowe scenki z dziecmi i księżmi? Widział ktoś, bo ja się wstydze tego puszczać. Dziadostwa nie oglądam

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 11 razy 7

  Pedofile i Spółka (PiS) cienko przędą😂. Same zdarte i śmierdzące naftalina banały dla inteligentnych inaczej 😂

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 10 razy 6

  Zapomnieli wspomnieć o swoich kumpla h Pedofilach w Sutannach. Przypomnijmy ich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX