Zabójstwo w szkole w Wawrze. Policja zatrzymała 15-letnią uczennicę i jej o rok młodszego kolegę

Stołeczna policja zatrzymała w związku z zabójstwem w szkole w Wawrze dwie kolejne osoby - 15-latkę i 14-latka. Funkcjonariusze nie ujawniają, w jakim charakterze zostali zatrzymani nastolatkowie. Łącznie w sprawie zatrzymano już 5 osób. W zeszłym tygodniu 15-letni uczeń wawerskiej szkoły śmiertelnie dźgnął tam nożem starszego o rok ucznia.
Zobacz wideo

W czwartek policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch kolejnych osób w związku z zabójstwem w szkole podstawowej w Wawrze. W zeszłym tygodniu 15-latek śmiertelnie ranił tam nożem o rok starszego kolegę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że powodem kłótni był dług za narkotyki lub dopalacze. Policja powołała do wyjaśnienia okoliczności zbrodni grupę specjalną, a sprawca ataku został przewieziony do schroniska dla nieletnich. Oczekuje tam na decyzję sądu rodzinnego, który ma orzec, czy może być sądzony jako osoba dorosła (wówczas będzie mu groziła kara do 25 lat więzienia).

Wawer. Policja zatrzymała dwóch nastolatków w związku z zabójstwem w szkole

Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak w rozmowie z Gazeta.pl poinformował, że dwie kolejne osoby zatrzymane w związku ze sprawą zabójstwa są nieletnie. To 15-letnia uczennica szkoły, w której doszło do zabójstwa, oraz 14-letni chłopiec, który uczy się w innej placówce. Do zatrzymania doszło na terenie szkoły.

Policja ze względu na dobro sprawy nie podaje więcej informacji ani nie wyjaśnia, w jakim charakterze zostali zatrzymani nastolatkowie. 

Czynności wyjaśniające w sprawie zabójstwa w szkole w Wawrze są prowadzone pod nadzorem sądu rodzinnego. Łącznie w sprawie zostało już zatrzymanych pięć osób. W dniu zabójstwa policja zatrzymała 15-letniego Emila B., nożownika, który zaatakował i śmiertelnie ranił swojego kolegę. Z kolei we wtorek stołeczni funkcjonariusze poinformowali o zatrzymaniu w związku ze sprawą dwóch nieletnich osób, ale nie również nie ujawniono żadnych szczegółów.

Więcej o: