Pogoda na weekend 18-19 maja. W całej Polsce temperatury powyżej 20 stopni

Prognoza pogody na weekend 18-19 maja. W ostatnich dniach mijającego tygodnia będzie wyjątkowo ciepło, jednak nie opuści nas jeszcze deszczowa pogoda. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w niemal całej Polsce zapowiadane są burze.
Zobacz wideo

Na weekend w Polsce meteorolodzy zapowiadają wysokie temperatury - w ciągu dnia termometry wszędzie pokażą ponad 20 stopni. Mimo większych rozpogodzeń przez Polskę nadal będzie przechodzić front z deszczem i burzami.

Pogoda na sobotę 18 maja. W weekend w całej Polsce temperatury powyżej 20 stopni

Na dziś w całym kraju meteorolodzy zapowiadają temperaturę maksymalną powyżej 20 stopni. Najniższe wartości pokażą termometry w Gdańsku, Szczecinie, Olsztynie i Przemyślu: tam będzie około 22 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach podlaskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, mazowieckim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i dolnośląskim. 24 stopnie prognozowane są dla Poznania, Opola, Katowic i Gorzowa Wielkopolskiego. Najcieplejszym miastem na mapie Polski będzie tego dnia Zielona Góra, gdzie synoptycy zapowiadają nawet 25 stopni.

W sobotę w całej Polsce z wyjątkiem Wrocławia i Opola prognozowane są przelotne opady deszczu. Tego dnia możemy liczyć na większe rozpogodzenia zwłaszcza na zachodzie i południu kraju - wieczorem zachmurzenie z umiarkowanego i dużego zmieni się w małe. W województwach zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim i podkarpackim meteorolodzy przewidują burze. W tych regionach wydane zostały także ostrzeżenia IMGW. Podczas burz mieszkańcy wyżej wymienionych województw muszą spodziewać się nasilonych opadów deszczu do lokalnie 20 mm oraz wiatru w porywach do 65 km/h.

Pogoda na niedzielę 19 maja. Bez deszczu i burz tylko w województwach podlaskim i dolnośląskim

Ostatniego dnia tygodnia możemy liczyć na wysoką temperaturę. Najcieplejszy dzień zapowiada się w Zielonej Górze i Szczecinie, gdzie prognozowanych jest kolejno 26 i 25 stopni. W województwach kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, wielkopolskim, dolnośląskim i opolskim termometry pokażą nawet 24 stopni. Najniższa temperatura w ciągu dnia przewidywana jest w Łodzi, Kielcach, Lublinie, Rzeszowie i Krakowie, gdzie ma być 22 stopnie. W pozostałych regionach 23 stopnie.

W niedzielę zachmurzenie duże i umiarkowane prognozowane jest rano dla zachodniej i północnej Polski, więcej rozpogodzeń na zachodzie, południu oraz pod wieczór w całej Polsce. Tego dnia deszcz pojawi się w niemal całym kraju - wyjątkami będą tylko Suwałki, Białystok i Wrocław, gdzie meteorolodzy nie przewidują opadów. W pozostałych województwach deszcz oraz burze, które prognozowane są na drugą część dnia. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: