Minimum 500 zł za przedłużenie pobytu w szpitalu. CBA zatrzymało ordynatora z Wielkopolski

Ordynator jednego z wielkopolskich szpitali został przyłapany na gorącym uczynku w momencie, gdy przyjmował łapówkę. Oprócz lekarza Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało także sześć osób podejrzanych o wręczanie mu pieniędzy.
Zobacz wideo

Sprawą ordynatora przyjmującego łapówki od pacjentów zajęli się funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Postępowanie zostało wszczęte w oparciu o materiały zgromadzone przez CBA.

CBA zatrzymało ordynatora wielkopolskiego szpitala. Brał pieniądze za przyjęcie na oddział

W trakcie śledztwa wykazano, że ordynator jednego ze szpitali w Wielkopolsce mógł przyjmować łapówki od swoich pacjentów i za kwoty od 500 do 3 tysięcy złotych przyjmował ich na oddział lub przedłużał ich pobyt w szpitalu. Mężczyznę udało się przyłapać na gorącym uczynku. CBA zatrzymało także sześć osób, które są podejrzane o wręczanie łapówek lekarzowi. Po przeszukaniu podejrzani zostali przewiezieni do Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, gdzie usłyszeli zarzuty korupcyjne.

Więcej o: