"Tylko nie mów nikomu". O. Leon Knabit przeprasza za swój komentarz na temat filmu Sekielskich

Niedługo po premierze filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" o. Leon Knabit pytał jego twórcę: "Czy rzeczywiście zależy Panu na dobru dzieci w Polsce?". W środę postanowił przeprosić i wycofał się ze swojego wcześniejszego komentarza.
Zobacz wideo

Po premierze "Tylko nie mów nikomu" przeor klasztoru w Tyńcu o. Leon Knabit pytał reżysera filmu Tomasza Sekielskiego o jego prawdziwe intencje. "Czy rzeczywiście chce Pan walczyć z pedofilią, czy w filmie chodzi tylko o <<dołożenie czarnym>>?" - napisał duchowny, zaznaczając, że nie obejrzał filmu Sekielskich w całości.

O. Leon Knabit przeprasza za wpis o filmie "Tylko nie mów nikomu"

Po kilku dniach od premiery "Tylko nie mów nikomu", o. Knabit postanowił nadrobić zaległości i obejrzeć cały film Tomasza i Marka Sekielskich. Po tym seansie zmienił zdanie na jego temat i przeprosił za swój wcześniejszy post, który po namyśle usunął z Facebooka. "Chcę przeprosić wszystkich, którzy poczuli się nim urażeni" - napisał przeor klasztoru w Tyńcu.

Mam nadzieję, że szeregi Kościoła zostaną oczyszczone z przestępców seksualnych, ponieważ nic i nigdzie nie może usprawiedliwić krzywdy wyrządzonej najmłodszym. Jako że jestem mnichem sam podejmuję i innych zachęcam do modlitwy i pokuty za zło, które miało miejsce. Trzeba starać się wynagrodzić krzywdy, które zostały wyrządzone. Mam nadzieję, że znajdziemy do tego drogę.

- czytamy we wpisie o. Leona Knabita.

"Tylko nie mów nikomu". Reakcja duchownych na film Sekielskich

Przypomnijmy, że film Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" miał swoją premierę 11 maja. Od tamtej pory zdobył on ponad 16 milionów wyświetleń na platformie YouTube. Film został w całości sfinansowany ze zbiórki internetowej. W ciągu kilku godzin od opublikowania filmu oświadczenia wydało kilku dostojników kościelnych, w tym prymas Wojciech Polak, który napisał, że jest "głęboko poruszony" filmem "Tylko nie mów nikomu", z kolei przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podziękował reżyserowi za stworzenie tego obrazu. Wśród duchownych nie brakuje jednak krytyków filmu Sekielskich. Sławoj Leszek Głódź zapytany przez dziennikarkę TVN o film "Tylko nie mów nikomu" odpowiedział, że "nie ogląda byle czego".

Więcej o: