Pogoda na dziś - piątek 17 maja. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami w całym kraju

Pogoda na dziś - piątek 17 maja. Wychodząc z domu warto dziś zabrać parasol lub kurtkę przeciwdeszczową, ponieważ już od rana prognozowane są opady deszczu. W większości kraju, w godzinach popołudniowych, należy spodziewać się burz.
Zobacz wideo

Piątek mimo deszczu i burz będzie bardzo ciepłym dniem, w całym kraju termometry pokażą maksymalnie od 18 do 22 stopni. Synoptycy ostrzegają jednak przed popołudniowymi burzami, które przechodzić będą przez niemal wszystkie regiony.

Temperatura. W piątek 17 maja na wschodzie i południu Polski termometry pokażą dziś ponad 20 stopni

W piątek najcieplejszy dzień prognozowany jest w Lublinie i Przemyślu, gdzie będzie 22 stopni. Jeden stopień mniej pokażą termometry w Warszawie, Kielcach, Rzeszowie, Krakowie i Katowicach. Najniższą temperaturę w ciągu dnia synoptycy zapowiadają dla Gdańska, Suwałk i Zakopanego, gdzie będzie około 18 stopni. W pozostałych regionach od 19 do 20 stopni.

Pogoda na dziś - 17 maja.Pogoda na dziś - 17 maja. gazeta.pl

Opady. 17 maja w całym kraju deszcz i burze

W całej Polsce prognozowane są dziś opady deszczu - nad ranem pojawią się one tylko w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. W ciągu dnia deszcz spadnie także w pozostałych regionach. W godzinach popołudniowych należy spodziewać się burz - pojawią się one w niemal całej Polsce, wyłączając województwa lubuskie i zachodniopomorskie. W ciągu dnia zachmurzenie duże i umiarkowane, większe rozpogodzenia dopiero pod wieczór na zachodzie i w centrum kraju. Nad ranem na południu i miejscowo po burzach mogą pojawić się mgły ograniczające widoczność do 200 metrów. Wiatr słaby i umiarkowany, w trakcie burz możliwe silniejsze porywy.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW wydało ostrzeżenia dla 14 województw przed burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnymi burzami. Alert obejmuje aż 14 województw - bez ostrzeżeń jedynie w województwach zachodniopomorskim i lubuskim. Podczas burz prognozowane są opady deszczu od 15 do 25 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.