Polskie MSZ wydało oświadczenie ws. znieważenia Marka Magierowskiego w Izraelu

Ministerstwo spraw zagranicznych wyraziło nadzieję, że winni znieważenia polskiego ambasadora w Tel Awiwie poniosą odpowiedzialność. Do zdarzenia doszło we wtorek przed wejściem do siedziby polskiej placówki. Marek Magierowski został znieważony fizycznie i słownie.
Zobacz wideo

"Mamy nadzieję, że władze Izraela dołożą wszelkich starań, aby winni incydentu zostali ukarani zgodnie z prawem, a podobne zdarzenia wymierzone w polskich dyplomatów nie powtórzyły się w przyszłości" - czytamy w oświadczeniu MSZ. Resort zaapelował również do zapewnienia polskim dyplomatom w Izraelu - na zasadzie wzajemności - skutecznej ochrony.

Znieważenie Magierowskiego. MSZ wydaje oświadczenie

Po południu ubolewanie z powodu incydentu wyraziła ambasador Izraela w Polsce Anna Azari. Według informacji przekazanej przez resort dyplomacji Marek Magierowski nie ucierpiał w wyniku wczorajszego zdarzenia. Izraelska ambasador wydała specjalne oświadczenie. "Z przykrością dowiedziałam się o wczorajszym incydencie w Izraelu, podczas którego zaatakowano polskiego Ambasadora pana Marka Magierowskiego. Stanowczo sprzeciwiam się i potępiam tego typu akty przemocy" - napisała Anna Azari. Przekazała, że skontaktowała się z polskim dyplomatą i wyraziła oburzenie. Podkreśliła, że służby izraelskie ujęły już sprawcę. Anna Azari wyraziła również nadzieję, że incydent nie przysłoni tego, co pozytywne w relacjach polsko-izraelskich.

Polski resort nie ujawnia szczegółowych okoliczności incydentu z udziałem polskiego ambasadora. Podkreśla, że ustalenia w tej sprawie są w toku i wyjaśnienie szczegółów leży po stronie izraelskiej. Wiadomo, że Marek Magierowski został zaatakowany słownie i fizycznie - miał zostać m.in. opluty. Sprawca został ujęty, a polski dyplomata nie został poszkodowany.

Więcej o:
Komentarze (86)
Polskie MSZ wydało oświadczenie ws. znieważenia Marka Magierowskiego w Izraelu
Zaloguj się
 • facio60

  Oceniono 24 razy 10

  I tak oto okazuje się, że to Żydzi są ksenofobami i rasistami i antypolakami. Gdyby takie coś miało miejsce w Polsce, to jazgot w TVN i na łamach GW nie miał by końca. Żydzi, opamiętajcie się!

 • gregor100

  Oceniono 26 razy 8

  Ciekawe jaki był by jazgot na forum tej gazety gdy by to ambasador narodu wybranego dostała w nocha ( nikomu nie życzę) w Polsce .
  Naziole spod spod znaku gwiazdy Dawida

 • tomek.tw30

  Oceniono 24 razy 6

  A ktoś tu mówiłem o antysemityzmie Polaków. Większe bydło jest z w tym złodziejskim narodzie.

 • Orry Main

  Oceniono 11 razy 5

  Wyobrażam sobie co by się działo na łamach wyborczej gdyby to izraelski ambasador w Polsce dostał w gębę. Obecnie najbardziej nazistowskim państwem jest Izrael.
  Widzę że w wyborczej nastąpiła pełna aktywacja synów Izraela co można stwierdzić po większości komentarzy. A niektórzy są gotowi dać się podbić Izraelowi aby tylko zrobić na złość pisowi

 • cierniooczek

  Oceniono 8 razy 4

  jakie są polskie interesy w relacjach z Żydami ? Żadne. Ciągle musimy się bronić przed ich atakami.

 • poochojek

  Oceniono 20 razy 4

  i od razu policja, zatrzymanie, zostal doprowadzony do sadu ... normalnie jak to w panstwie prawa

 • przemysl_to

  Oceniono 7 razy 3

  Trza opluć Azari i PORÓWNAMY REAKCJĘ !

  hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX