Broniarz krytykuje nagrody dla samorządowców z Krakowa: "Jak to wyjaśnić strajkującym nauczycielom?"

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego skrytykował nagrody, które zostały przyznane samorządowcom z Krakowa. Według Sławomira Broniarza jest to niesprawiedliwe wobec nauczycieli, którzy w wyniku strajku otrzymali mniejsze wynagrodzenia.

O przyznaniu nagród dla pracowników krakowskiego magistratu napisał portal Onet.pl. W pierwszym kwartale tego roku prezydent miasta Jacek Majchrowski przyznał swoim pracownikom nagrody w wysokości łącznie 3,6 milionów złotych.

Broniarz krytykuje nagrody dla samorządowców z Krakowa - Jak to wyjaśnić strajkującym nauczycielom?

32 tysiące złotych z tej kwoty zostało przyznanych zastępcom Majchrowskiego. Wiceprezydenci Krakowa - Bogusław Kośmider, Andrzej Kulig, Jerzy Muzyk i Anna Korfel-Jasińska są jednymi z najlepiej zarabiających samorządowców. Ich roczne dochody wynoszą około 170 tysięcy złotych.

Do informacji Onetu odniósł się także szef Związku Nauczycielstwa Polskiego, który już wcześniej apelował do władz polskich miast o pomoc dla nauczycieli, którzy z powodu strajku otrzymali mniejsze wynagrodzenia. Teraz Sławomir Broniarz napisał: "W Krakowie nagrody dla wiceprezydentów, w I kw.-3.6 mln zł. Jak to wyjaśnić strajkującym nauczycielom, którzy utracili swoje wynagrodzenia?".

Strajk nauczycieli trwał od 8 do 27 kwietnia tego roku. W całej Polsce odwoływane były lekcje w szkołach oraz zajęcia w przedszkolach. Na początku w proteście nauczycieli brało udział nawet 78 procent placówek. Nauczyciele domagali się podwyżek, zwiększenia nakładów na oświatę z budżetu państwa oraz zmiany w ocenach pracy nauczycieli i ścieżek ich awansu. Strajk nauczycieli zakończył się bez porozumienia z rządem. Zgodnie z prawem nauczyciele, którzy przystąpili do strajku, nie otrzymali wynagrodzenia za czas protestu. Jak informował portal Money.pl niektórzy nauczyciele otrzymali wtedy tylko 355 złotych pensji.

Więcej o:
Komentarze (19)
Broniarz krytykuje nagrody dla samorządowców z Krakowa: "Jak to wyjaśnić strajkującym nauczycielom?"
Zaloguj się
 • zbujkak

  Oceniono 8 razy 2

  Kiedy ta banda nierobów zacznie mieć płacone za wykonaną prace a nie za bywanie w szkole?
  Do roboty!

 • 68jacekw

  Oceniono 9 razy 1

  Niech poczeka do jesieni.Bo Grzesiu Schetyna z którym ten strajk przygotowali wszystko odkłada na jesień.Po wyborach będzie masakra pisowców porównywalna z Rewolucja Francuska.Potem nastąpią rzady PO,które wyrównaja wszystkie krzywdy nauczycielom,policjantom,fakibie,urzędnikom,sędziom(takze piłkarskim skazanym za Fryzjera),dróznikom kolejowym,sprzataczkom,kierowcom,lekarzom i oczywiście aktywistom PO na 4 lata oderwanym od żłobu.Juz niedługo!!!

 • 6drabin

  Oceniono 5 razy 1

  Strajk był ryzykowny.
  Gdyby coś ugrano, to nauczyciele mieliby zadośćuczynienie. Ale ponieważ nic z tego strajku nie wyszło, więc muszą ponieść konsekwencje.
  Są różne formy protestu. Strajk jest kiepskim pomysłem.

 • lovepeacemusic

  0

  Bo nagrody są za pracę, a nie za strajkowanie.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 6 razy 0

  A ten skąd się urwał? Z jakiej racji leniuchy, którym nie chciało się pracować, mają dostawać za to pieniądze? Nie wiem, czy nagrodzeni samorządowcy zasłużyli na nagrody, ale z pewnością nie zasłużyli ci, którzy bardziej lub mniej świadomie dali się wykorzystać Broniarzowi. To on namówił nauczycieli, niech więc płaci. Zwłaszcza że akurat jemu pensji nie obcięto.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 2 razy 0

  Broniarzu, z tymi, ktorych oszukales obiecankami, spotkasz sie we wrzesniu. I co im POwiesz ? Wezwiesz do kolejnego strajku ?

 • batoh

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Broniarz przecież to normalne.Nauczyciele nie dostali bo po prostu im się nie należy,aby za to że nie pracowali dawać wynagrodzenie.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 2 razy 0

  12 tys / miesiac. Broniarz niech odda przynajmniej jedna swoja tlusta zwiazkowa pensje na fundusz plac strajkujacych nauczycieli bioracych udzial w hucpie, ktora sam wywolal. Aaaa, nie da sie, Wszak Broniarz nie przezyje bez tych 12 tys / mies. Tak myslalem.

  No to POlejmy 🥃🥃🥃 temu Broniarzu !

 • kor102

  Oceniono 4 razy 0

  Towarzysz Majchrzak wynagrodził tych co pracowali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX