Sokółka. Wóz strażacki uderzył w dom. W wypadku ranne zostały cztery osoby

Podlasie. W środę rano w Sokółce doszło do wypadku z udziałem jadącego na interwencję wozu strażackiego. W zdarzeniu ranne zostały cztery osoby.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Grodzieńskiej i Wyszyńskiego w Sokółce. Pojazd straży pożarnej zderzył się z samochodem osobowym, a następnie uderzył w znajdujący się niedaleko drewniany dom.

Sokółka. Wóz strażacki wjechał w znajdujący się przy skrzyżowaniu dom

Jak podaje portal isokolka.pl dwa wozy strażackie wyjechały na akcję ze swojej siedziby przy placu Kościuszki. Pojazdy miały włączoną sygnalizację świetlną i dźwiękową, dlatego też wjechały na skrzyżowanie z ulicą Wyszyńskiego na czerwonym świetle. Z udostępnionego nagrania wynika, że jeden z kierowców nie zauważył pojazdów Straży Pożarnej. Wtedy też doszło do zderzenia jednego z wozów z osobówką. Pojazd strażaków wypadł z jezdni i uderzył w ścianę jednego z domów uszkadzając jego konstrukcję.

Według ustaleń policji w wypadku rannych zostało trzech strażaków oraz kierowca osobówki. W kuchni domu, w który uderzył wóz strażacki, przebywała w tym czasie jedna osoba - nic się jej nie stało. Skrzyżowanie zostało całkowicie wyłączone z ruchu. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Konieczne jest sprowadzenie specjalistycznego sprzętu, który pomoże usunąć pojazd Straży Pożarnej.

Więcej o: