Siedziba PiS poszła pod młotek. Izraelska spółka sprzedała budynek przy Nowogrodzkiej firmie hotelarskiej

Siedziba PiS na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie została sprzedana. Jak informuje Radio ZET, izraelska spółka, która jest właścicielem budynku, odsprzedała nieruchomość spółce hotelarskiej.

Z informacji Radia ZET wynika, że nowym właścicielem siedziby Prawa i Sprawiedliwości jest spółka Q Hotel, która zamierza postawić w tym miejscu kolejny hotel. Do najemców budynku przy ul. Nowogrodzkiej, w tym do sekretariatu siedziby PiS, trafił list dyrektora zarządzającego siecią Q Hotels. "Nie planujemy podejmować żadnych natychmiastowych kroków (...) W tego typu przypadkach proces realizacji inwestycji trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy" - brzmi fragment listu.

- Nowy właściciel chce tam postawić hotel. W liście do najemców zapewnia, że przez kilkanaście miesięcy nic się nie zmieni - informuje na Twitterze dziennikarz Radia ZET, Mariusz Gierszewski. Wedle nieoficjalnych informacji kwota transakcji mogła wynieść 6-7 mln euro.

Od 2007 roku właścicielem budynku przy ul. Nowogrodzkiej była izraelska spółka Metropol NH, która chciała wybudować tam wieżowiec. Planom tym sprzeciwiała się spółka Srebrna, powiązana z PiS. Firmy nie mogły się porozumieć także ws. opłat za podziemny garaż, który należał do izraelskiej spółki.

Firma Q Hotel ma obecnie pięć hoteli w Polsce, m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. Szósty - drugi obiekt we Wrocławiu - jest obecnie w budowie. Jego otwarcie zaplanowano na 2021 rok. Jak czytamy na stronie internetowej sieci, "wkrótce rozpocznie się budowa kolejnych obiektów".

Więcej o:
Komentarze (510)
Siedziba PiS poszła pod młotek. Budynek przy Nowogrodzkiej ma nowego właściciela
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 237 razy 217

  Czyli PiSowscy patrioci wydawali polskie pieniądze na lokum wynajmowane od izraelskiej spółki. Fajne to.
  Oczywiście nic nowego, bo dawno temu Kaczyński sprzedał "Express Wieczorny" Szwajcarom. I nikomu nic by w tym nie przeszkadzało, gdyby totumfaccy Kaczyńskiego i on sam nie darli mord zdradzieckich na temat "wyprzedawania polskiego majątku".

 • an-1q

  Oceniono 191 razy 177

  No i bardzo dobrze. Po wyborach jesiennych nie będą już potrzebowali tak dużej siedziby. Posłów będzie mniej, a część dotychczasowych działaczy zamieszka w instytucjach podległych Ministerstwu Sprawiedliwości. A hotel zawsze lepszy niż ta siedziba biur "zwykłego posła bez żadnego trybu".

 • antoszek22

  Oceniono 118 razy 106

  Mały Deweloper w maju 2018 wzucił do sejmu ustawę która podpisał Duda w lipcu i która pozwalała na rozpoczęcie budowy bez zawiadamiania włascicieli i spadkobierców ze względu na wazny interes inwestora za odszkodowaniem które spadało na gminę.

  Co poszło nie tak podczas wyborów panie Jaki ?

 • sluchaj_bej

  Oceniono 76 razy 76

  Ustalmy fakty: PiS wynajmuje swoja Hauptquartier od firmy z tego, no, Outremer/Lewantu? Czy elektorat prezesa to slyszy? Halo!

 • strach_sie_bac

  Oceniono 84 razy 74

  Pisbolszewia wynamuje siedzibę od Żydów, który delikatnie mówiąc "nie lubi"., ba... jeszcze im mówią właścicielowi budynku co mu wolno ze swoją własnością a co nie.... Całkiem jak w państwie :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX