Siedziba PiS poszła pod młotek. Izraelska spółka sprzedała budynek przy Nowogrodzkiej firmie hotelarskiej

Siedziba PiS na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie została sprzedana. Jak informuje Radio ZET, izraelska spółka, która jest właścicielem budynku, odsprzedała nieruchomość spółce hotelarskiej.
Zobacz wideo

Z informacji Radia ZET wynika, że nowym właścicielem siedziby Prawa i Sprawiedliwości jest spółka Q Hotel, która zamierza postawić w tym miejscu kolejny hotel. Do najemców budynku przy ul. Nowogrodzkiej, w tym do sekretariatu siedziby PiS, trafił list dyrektora zarządzającego siecią Q Hotels. "Nie planujemy podejmować żadnych natychmiastowych kroków (...) W tego typu przypadkach proces realizacji inwestycji trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy" - brzmi fragment listu.

- Nowy właściciel chce tam postawić hotel. W liście do najemców zapewnia, że przez kilkanaście miesięcy nic się nie zmieni - informuje na Twitterze dziennikarz Radia ZET, Mariusz Gierszewski. Wedle nieoficjalnych informacji kwota transakcji mogła wynieść 6-7 mln euro.

Od 2007 roku właścicielem budynku przy ul. Nowogrodzkiej była izraelska spółka Metropol NH, która chciała wybudować tam wieżowiec. Planom tym sprzeciwiała się spółka Srebrna, powiązana z PiS. Firmy nie mogły się porozumieć także ws. opłat za podziemny garaż, który należał do izraelskiej spółki.

Firma Q Hotel ma obecnie pięć hoteli w Polsce, m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. Szósty - drugi obiekt we Wrocławiu - jest obecnie w budowie. Jego otwarcie zaplanowano na 2021 rok. Jak czytamy na stronie internetowej sieci, "wkrótce rozpocznie się budowa kolejnych obiektów".