Pogoda na dziś - czwartek 16 maja. IMGW wydało ostrzeżenia dla sześciu województw

Pogoda na dziś - czwartek 16 maja. Dziś w całej Polsce prognozowane są umiarkowane i intensywne opady deszczu. W siedmiu województwach możliwe także burze.
Zobacz wideo

Synoptycy ostrzegają mieszkańców południowych i zachodnich województw przed silnymi burzami i intensywnymi opadami deszczu. Według wstępnych prognoz deszczowy front będzie wpływał na pogodę w Polsce przynajmniej do niedzieli.

Temperatura. Najcieplejszy dzień na Podkarpaciu - tam nawet 20 stopni

Na dziś synoptycy zapowiadają wyższe niż ostatnio temperatury. Najcieplejszy dzień prognozowany jest w województwie podkarpackim, gdzie będzie maksymalnie 20 stopni. Jeden stopień mniej pokażą termometry w Lublinie. W województwach opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i łódzkim meteorolodzy prognozują 18 stopni. Najniższa temperatura w ciągu dnia przewidywana jest w Gdańsku, Koszalinie i Gorzowie Wielkopolskim, gdzie będzie około 14 stopni. W pozostałych regionach temperatura będzie się wahać od 15 do 17 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 16 maja.Pogoda na dziś - czwartek 16 maja. gazeta.pl

Opady. Kolejny dzień z opadami deszczu, w siedmiu województwach pojawią się burze

W dzień zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami w województwie pomorskim, zachodniopomorskim i podlaskim. Synoptycy dla północy i wschodu kraju przewidują opady deszczu o umiarkowanym natężeniu. Najwięcej opadów prognozowanych jest dla południowej Polski. Dodatkowo w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim pojawią się burze. Wiatr na ogół umiarkowany, nad morzem i podczas burz silniejsze porywy wiatru dochodzące do 65 km/h.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Synoptycy ostrzegają przed burzami i intensywnymi opadami deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego i opolskiego przed burzami - w tych regionach synoptycy prognozują wysokość opadów na poziomie około 35 mm. Dodatkowo w województwie wielkopolskim i lubuskim wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu: w tym miejscach spadnie do 30 mm deszczu.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (2)
Pogoda na dziś - czwartek 16 maja. IMGW wydało ostrzeżenia dla sześciu województw
Zaloguj się
  • Oceniono 5 razy 3

    Dlaczego dziennikarz gazety nie pisze, że dzisiaj może spaść grad więc zalecana jest praca rolników na polu ale w kaskach motocyklowych lub jak ktoś wziął na pamiątkę z wojska hełm

  • van Koski

    Oceniono 1 raz 1

    Niech sobie Ziemia popiję a przy tej wstępnej pogodzie to i ja sobie popiję

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX