Sochaczew. Pijani nastolatkowie zniszczyli pylon przed komisariatem. Z aresztu poszli na maturę

Dwóch maturzystów zdemolowało podświetlany pylon przed nieużywanym jeszcze budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Po usłyszeniu zarzutów i opuszczeniu aresztu nastolatkowie udali się prosto na egzamin dojrzałości.
Zobacz wideo

19-latkowie skakali i uderzali w podświetlany pylon, który ustawiony został przed nową KPP w Sochaczewie. Zniszczeniu uległa także kostka okalająca pylon oraz instalacja elektryczna. Sprawcy uwiecznili swój wyczyn telefonem komórkowym. 

Pijani 19-latkowie zniszczyli pylon przed komisariatem policji. Prosto z aresztu udali się na egzaminy maturalne

Po pościgu funkcjonariuszom policji udało się złapać jednego z nastolatków. Badania wykazały, że 19-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Następnie trafił on do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Maturzysta przyznał się do popełnionego czynu i został zwolniony z aresztu, dzięki czemu mógł podejść do egzaminu dojrzałości z języka polskiego.

Zobacz wideo

Następnego dnia matur policjanci zatrzymali drugiego podejrzanego. 19-latek również usłyszał zarzut zniszczenia pylonu. Ze względu na trwające egzaminy funkcjonariusze postanowili przyspieszyć formalności tak, aby sprawca mógł bez przeszkód przystąpić do matury. Za uszkodzenie mienia nastolatkom grozi do 5 lat więzienia. Starty wynikające ze zniszczenia pylonu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Więcej o: