Na Bałtyku zatonął kuter rybacki z czterema osobami. Trwa akcja ratunkowa

Trwa akcja ratunkowa na Bałtyku. Na wysokości miejscowości Mrzeżyno zatonął kuter rybacki, który płynął do Świnoujścia. Na pokładzie były cztery osoby, na razie udało się odnaleźć zwłoki tylko jednej z nich - ciało znajdowało się pod tratwą ratunkową.
Zobacz wideo

Jak informuje rmf24.pl, na Bałtyku trwa właśnie akcja ratunkowa, w której uczestniczą Straż Graniczna i Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa i Marynarka Wojenna.

Akcja ratunkowa na Bałtyku

Rafał Wiech z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa informuje w rozmowie z Gazeta.pl, że zgłoszenie o problemach na kutrze wpłynęło we wtorek chwilę po godzinie 12 do Morskiego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni. Straż graniczna poinformowała, że kuter rybacki zaginął. Szybko udało się to potwierdzić kapitanowi portu Dziwnów. Zaginiony kuter rybacki to Świ-82, niebieska jednostka z zieloną plandeką.

Po godzinie 14 udało się odnaleźć tratwę ratunkową, która należała do zaginionego kutra. Pod tratwą w wodzie odnaleziono niestety ciało jednego z członków załogi

- mówi Rafał Wiech. Tratwę i ciało znaleziono około trzech mil morskich od brzegu na północny zachód od miejscowości Mrzeżyno. Rafał Wiech informuje, że udało się ustalić, że na pokładzie kutra były w sumie cztery osoby. - Wciąż trwają poszukiwania pozostałych trzech członków załogi - dodaje. 

Poszukiwania odbywają się zarówno z wody, jak i z powietrza. Uczestniczy w nich sześć jednostek Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, dwie jednostki Straży Granicznej oraz dwie jednostki lotnicze Marynarki wojennej. 

Zobacz wideo
Więcej o: