Niedziele handlowe w 2019. Czy w niedzielę 19 maja sklepy będą otwarte?

Zgodnie z obowiązującą od marca 2018 roku ustawą ograniczającą handel w niedzielę, nie w każdy ostatni dzień tygodnia możemy robić zakupy. Kiedy w maju wypada handlowa niedziela?
Zobacz wideo

Zgodnie z ustawą w 2019 roku zakupy w niedzielę możemy zrobić tylko raz, pod koniec każdego miesiąca. W związku z tym 19 maja centra handlowe i sklepy typu Lidl, Tesco i Biedronka będą zamknięte.

Niedziele handlowe w maju 2019. Gdzie w niedzielę 19 maja zrobimy zakupy?

Następna niedziela handlowa wypada 26 maja. W najbliższą niedzielę będziemy mogli skorzystać ze sklepów, które nie są objęte zakazem. Są to m.in. apteki, kwiaciarnie, kawiarnie, cukiernie, sklepy z pamiątkami, stacje benzynowe oraz sklepy, w których osobiście pracuje właściciel danego punktu. 

Niedziele handlowe w 2019 roku

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę oraz w dni świąteczne zakłada stopniowe odzwyczajanie konsumentów od robienia zakupów w ostatnie dni tygodnia. Przeprowadzane jest to poprzez stopniowe zmniejszanie liczby niedziel handlowych. W 2018 roku zakupy w niedzielę można było robić dwa razy w miesiącu, od tego roku z kolei niedziele handlowe wypadają zazwyczaj tylko raz na miesiąc. Od 2020 roku ustawodawca przewiduje, że tylko w siedem z 52 niedziel w roku będzie można zrobić zakupy w sklepach i centrach handlowych.

Więcej o:
Komentarze (4)
Niedziele handlowe w 2019. Czy w niedzielę 19 maja sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • van Koski

  Oceniono 2 razy 2

  Znam treść artykułu na pamięć Patrz czekam do soboty aby przeczytać artykuł dokładnie trzykrotnie lecz sygnowany tylko i wyłącznie przez redaktora o dwu literowej ksywie dziennikarskiej

 • xyz_xyz1

  Oceniono 3 razy 1

  Ja cały czas czekam na rozwiązanie problemu handlowych sobót. To nienormalne że w soboty wszytko pracuje jak w normlny dzień powszedni. Powinno byc tak jak w wikszosci normalnych państw gdzie w soboty wszytko pracuje zdecydowanie krócej czyli max do 13 - 14.

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  wisi mi to kalafiorem .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX