Pijany kierowca zatrzymał się na murze. Stracił prawo jazdy na wszystkie 16 kategorii, które posiadał

Kierowca z woj. warmińsko-mazurskiego udowodnił, że duże kwalifikacje i umiejętności nie zawsze idą w parze ze zdrowym rozsądkiem. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który prowadził, pomimo że miał prawie dwa promile alkoholu we krwi.
Zobacz wideo

W poniedziałek około godziny 15 w jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 64-letni mężczyzna jadący fordem stracił kontrolę nad pojazdem i całkowicie rozbił przód swojego auta o mur budynku gospodarczego. 

Bartoszyce. Pijany kierowca miał prawo jazdy na 16 kategorii

Zanim doszło do zderzenia ze ścianą, 64-latek zdawał się mieć problemy z prowadzeniem samochodu - inny kierowca musiał zjechać mu z drogi, kiedy się mijali. Chwilę później kierujący fordem uderzył w budynek. Pierwszą osobą na miejscu zdarzenia był mężczyzna, który był świadkiem nieostrożnej jazdy 64-latka. Gdy pobiegł, żeby sprawdzić, czy nic mu się nie stało, poczuł od niego silną woń alkoholu. Natychmiast zabrał mu kluczyki do auta i wezwał policję

Mundurowi ustalili, że mężczyzna ma prawie dwa promile alkoholu we krwi. Naturalną konsekwencją prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu było zabranie mu prawa jazdy. Wtedy okazało się, że 64-latek posiadał uprawnienia do prowadzenia pojazdów z wszystkich szesnastu kategorii. Na razie nie będzie mógł z nich korzystać. 

Mieszkaniec gminy Bartoszyce odpowie za naruszenia przepisów ruchu drogowego i przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to dwa lata więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej trzy lata i wysoka kara grzywny. 

Zobacz wideo
Więcej o: