Tragedia w Wielkopolsce. W wyniku czołowego zderzenia osobówki z cysterną zginęło półtoraroczne dziecko

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 442 w miejscowości Pamięcin w powiecie kaliskim. Na odcinku trasy Kalisz-Września doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz cysterny.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło w poniedziałek 13 maja. Jak podaje portal gloswielkopolski.pl ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na trasie Kalisz-Września kierowca volkswagena zasygnalizował zamiar skrętu w lewo i zaczął zwalniać. W tym czasie jadąca za nim 33-letnia kobieta z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu.

Pamięcin. Czołowe zderzenie osobówki z cysterną. Nie żyje półtoraroczna dziewczynka

Samochód marki renault prowadzony przez kobietę najpierw uderzył w lewy narożnik volkswagena, a później czołowo zderzył się z cysterną. Pojazd, w którym podróżowała 33-latka oraz jej dziecko, koziołkowało i wylądowało na dachu. W wyniku wypadku półtoraroczne dziecko zostało zranione przez metalowe elementy dachu.

Kobieta razem ze swoją córką zostały przewiezione do szpitala w Kaliszu. Ze względu na ciężki stan dziecka postanowiono przetransportować je helikopterem LPR do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Niestety dziewczynki nie udało się uratować. Kierująca pojazdem przebywa obecnie na szpitalnym OIOM-ie w Kaliszu, lekarze określają jej stan jako ciężki, ale stabilny.

Więcej o: