Niedziele handlowe w 2019. Czy w najbliższą niedzielę 19 maja zrobimy zakupy?

Ustawa wprowadzająca zakaz handlu w niedzielę i święta obowiązuje od 1 marca 2018 roku. Zgodnie z jej założeniami klienci sklepów i centrów handlowych mają odzwyczaić się od zakupów w ostatnie dni tygodnia.

Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych od 2019 roku wyznaczona jest tylko jedna niedziela, podczas której nie obowiązuje zakaz handlu. Wyjątkami są dwie handlowe niedziele w kwietniu oraz grudniu, kiedy wypadają święta.

Niedziele handlowe 2019. Czy 19 maja wypada niedziela handlowa?

Zgodnie z ustawą w 2019 roku handlowa niedziela wypada zawsze pod koniec miesiąca. Oznacza to, że 19 maja nie zrobimy zakupów w centrach handlowych i większych sklepach. Tego dnia otwarte mogą być tylko apteki, placówki pocztowe, stacje benzynowe, cukiernie, kwiaciarnie i małe sklepy prowadzone osobiście przez właściciela.

Niedziele handlowe w 2019 i 2020 roku

Najbliższa handlowa niedziela wypada więc 26 maja. Większe ograniczenia handlu w niedzielę: z dwóch w miesiącu w 2018 roku do jednej w miesiącu w 2019 roku służy temu, by w następnych latach ograniczyć do minimum liczbę niedziel handlowych. W 2020 zakupy zrobimy tylko w siedem z 52 niedziel w roku.

Więcej o:
Komentarze (12)
Niedziele handlowe w 2019. Czy w najbliższą niedzielę 19 maja zrobimy zakupy?
Zaloguj się
 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 4 razy 4

  Bzdura bzdura bzdura. A mój 24h na bazarku po przebranżowieniu zaopatruje również chętnych w bułki mleko i inne podstawowe produkty spożywcze oprócz tych najważniejszych wiadomo o co chodzi, z tym tylko, że w tak zwane nie pracujące niedziele oraz święta za ladą jest córka właściciela i jednocześnie współwłaściciela ha ha ha i co,?? można ??-można!!

 • levvy81

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety nie zrobimy i co tydzień zastanawiam jakim cudem ten irracjonalny pomysł przeszedł, mam nadzieję, że przy zmianie władzy wszystko wróci po staremu.

 • wolny322

  0

  Kolejna niedziela z zakazem handlu.. a ja właśnie najczęściej chodziłem na zakupy w ten dzień bo tylko wtedy miałem czas, mój jedyny dzień wolny w tygodniu jako że prowadzę swoją firmę. Uderza to też w małe sklepy które mają coraz mniejsze dochody.

 • robiczka7

  0

  Powiem wam ze to jakaś paranoja żeby wprowadzać zakazy w demokratycznym kraju, trzeba przywrócić opozycję do władzy to znów zrobi się normalnie. Dlaczego nie mogę sobie zrobić zakupów wtedy kiedy mam ochotę?!

 • arekbarylka

  0

  ja sie totalnie gubie ktora niedziela handlowa ktora nie.. ze tez ja na produkcji nie mam wolnych niedziel i swiat

 • egonampopowane

  0

  Chyba widać że zakaz totalnie się nie przyjął, dlaczego władze go nie cofną? Boją się przyznać do błędu?

 • holka_90

  0

  większe zamieszanie z tymi niedzielami niż ma to sens. powinniśmy wroćić do tego co było

 • wislano

  0

  Czy w najbliższą niedziele[tutaj data] zrobimy zakupy, od kilku miesięcy, ten sam ,tytuł , co tydzień, to już, nudne, można napisać jedno zdanie ,i już, a nie cały elaborat. Co to jest nauka pisania wierszówek ?

 • c.t.k

  0

  Traktujecie ludzi jak tumanów, którzy sami nie potrafią połapać się czy najbliższa niedziela jest handlowa, czy też nie.
  Za 10 dni ważne wybory, więc może napiszcie coś o tym, żeby jak najmniej było nieważnych głosów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX