Pogoda na dziś - środa 15 maja. Kolejny dzień z intensywnymi opadami deszczu. Ostrzeżenia w pięciu województwach

Pogoda na dziś - środa 15 maja. Meteorolodzy zapowiadają na dziś zachmurzenie duże z większymi rozpogodzeniami na zachodzie i północy kraju. Z kolei na wschodzie, w województwach podkarpackim, lubelskim i podlaskim w drugiej części dnia pojawią się burze.
Zobacz wideo

W tym tygodniu w większości kraju zapowiadane są opady deszczu i taka pogoda czeka nas także w środę. Od czwartku możemy spodziewać się jednak coraz wyższych temperatur.

Temperatura. Najcieplejszy dzień przewidywany jest na wschodzie Polski, tam będzie od 17 do 19 stopni

W ciągu dnia najwyższa temperatura prognozowana jest dla Przemyśla, Białegostoku i Suwałk, gdzie będzie od 19 do 18 stopni. Jeden stopień mniej pokażą termometry w Lublinie i Rzeszowie. Z kolei najchłodniejsza środa zapowiadana jest dla województwa opolskiego, pomorskiego i wielkopolskiego, gdzie będzie maksymalnie 10 stopni. W województwach łódzkim, dolnośląskim i śląskim temperatura wahać się będzie od 11 do 12 stopni. W pozostałych regionach zapowiadanych jest 13-15 stopni.

Pogoda na dziś - środa 15 maja.Pogoda na dziś - środa 15 maja. gazeta.pl

Opady. Na zachodzie i północy kraju większe rozpogodzenia, w pozostałych województwach będzie padać

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w województwach lubuskim, zachodniopomorskim i pomorskim. W pozostałych województwach zapowiadane są przelotne opady deszczu. Ponadto w województwach podkarpackim, lubelskim i podlaskim możliwe burze zwłaszcza w drugiej części dnia. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, w czasie burz oraz na wybrzeżu miejscami dość silny, dochodzący w porywach do 60 km/h.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu

W środę, podobnie jak we wtorek, najsilniejsze opady deszczu zapowiadane są dla południowej Polski. Dla województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. W tych regionach prognozowana wysokość opadów wyniesie nawet 35 mm.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda na dziś - środa 15 maja. Kolejny dzień z intensywnymi opadami deszczu. Ostrzeżenia w pięciu województwach
Zaloguj się
  • sraczezwersacze

    Oceniono 2 razy 0

    Trzy tygodnie temu wieszczyli klęskę suszy i modlili się o co najmniej trzy tygodnie ciągłych opadów które wg hydrologów miały wyrównać niedobory wód gruntowych. I Bóg zesłał deszcz. Na miejscu Pana Boga bym się wq... na Polaczków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX