Tragedia w Beskidach. Nie żyje 72-latek poszukiwany przez GOPR

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zakończyło poszukiwania 72-latka. Jego ciało odnaleziono w rejonie Sokolicy, na grani masywu Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim.
Zobacz wideo

72-letni mężczyzna, którego ciało odnalazła beskidzka grupa GOPR, wyszedł w góry w niedzielę w godzinach porannych, prawdopodobnie zaczynając wycieczkę z Przełęczy Krowiarki. 72-latek nie wrócił do domu, dlatego jego zaniepokojona córka poinformowała ratowników o zaginięciu.

Tragedia w górach. Nie żyje 72-latek, którego szukał GOPR

Akcja poszukiwawcza w rejonie Babiej Góry zaczęła się w nocy z niedzieli na poniedziałek. 13 maja w godzinach popołudniowych znaleziono ciało 72-letniego mężczyzny. Jego zwłoki znajdowały się w rejonie Sokolicy. Przyczyny śmierci 72-latka wyjaśni sekcja zwłok - podaje RMF FM

Warunki na Babiej Górze i w jej okolicach utrudniają piesze wycieczki. Całodobowe dodatnie temperatury i opady deszczu powodujące szybką redukcję pokrywy śnieżnej. Mimo to śnieg utrzymuje się w żlebach, kociołkach i zagłębieniach terenowych, co powoduje możliwość zsuwów. W niektórych miejscach na szlaku zalega śnieg, gdzieniegdzie wciąż utrzymuje się lód. Turyści wybierający się na Babią Górę, powinni zachować ostrożność i ocenić swoje możliwości przed wyruszeniem na szlak.

Więcej o: