Policja "aresztowała" projektor Wiosny. Chcieli na fasadzie katedry wyświetlić film Sekielskiego

Projekcja "Tylko nie mów nikomu" na fasadzie budynku Katedry Polowej WP w Warszawie, zorganizowana przez Wiosnę Roberta Biedronia, nie odbyła się. Jak ironizowali działacze partii, policja "aresztowała" rzutnik. Biedroń zapowiada, że taka interwencja funkcjonariuszy go "nie zatrzyma".
Zobacz wideo

Wiosna Roberta Biedronia w poniedziałek wieczorem zamierzała wyświetlić na fasadzie Katedry Polowej Wojska Polskiego film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Budynek mieści się przy ul. Długiej w Warszawie, zaraz przy placu Krasińskich. Dlaczego padło na katedrę w stolicy? To tam przez lata urzędował abp Sławoj Leszek Głódź, jeden z hierarchów pokazywanych w złym świetle w "Tylko nie mów nikomu".

Robert Biedroń i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy byli na miejscu, donosili wieczorem, że wśród zgromadzonych osób pojawiła się policja. Ironizowali, że funkcjonariusze "blokują" projektor, a później - że policja go "aresztowała".

Robert Biedroń zapowiada publiczne pokazy "Tylko nie mów nikomu" w całej Polsce

Po skonfiskowaniu rzutnika przez policję Robert Biedroń zapowiedział na Twitterze, że to nie koniec podobnych akcji wokół "Tylko nie mów nikomu":

Dzisiejsze aresztowanie rzutnika i użycie siły przez policję nie zatrzyma nas przed pokazywaniem prawdy w sprawie pedofilii w Kościele. Jutro kolejne publiczne pokazy "Tylko nie mów nikomu". Tym razem w całej Polsce.

Do sprawy odniosła się także warszawska policja, która wskazała, że zgromadzenie przed Katedrą Polową WP było spontaniczne i nie miało zgody administratora budynku na projekcję.

Podkreślamy, że w każdym miejscu, jeżeli zarządca bądź administrator wyda zgodę, można film odtworzyć. Tu tej zgody nie było. Organizatora oraz osoby obsługujące projektor poinformowano o braku zgody ze strony administratora obiektu na możliwości projekcji filmu na ścianie budynku. Niestety, osoby te nie reagowały.
Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (267)
Policja "aresztowała" projektor Wiosny. Chcieli na fasadzie katedry wyświetlić film Sekielskiego
Zaloguj się
 • taroudant

  Oceniono 61 razy 47

  Jako ksiądz składam policji serdeczne Bóg zapłać za wzorową ochronę nas - pedofilów. Inna sprawa że jest to jej obowiązek, w końcu płacimy na to niemałe podatki.

 • Oceniono 35 razy 33

  To już Szczyt największego hamstwa żeby policja broniła Pedofili w kieckach Żenada co robi PiS. Brudziński jesteś taki sam jak te Peleryniarze Pedofile.

 • norman67

  Oceniono 30 razy 24

  Panowie z pisowskiej milicji chyba nie wczytali się w poranny przekaz partii..

 • ks-t

  Oceniono 30 razy 24

  Kulsony kierowane przez złodzieja butów. Jeśli mieliby choć troche honoru, pokazaliby co myśla o PIS. Ale stać ich tylko na lewe L4 i pałowanie konbiet z białymi różami.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 30 razy 22

  W jakim kraju policja panstwowa ochrania ewidentnych przestępców seksualnych?
  W jakim kraju szef policji państwowej prowadzi swoją prywatną kampanię wyborczą przy pomocy państwowych śmigłowców kupionych do zwalczania przestępczości?
  W jakim kraju, policja państwowa aresztuje obywateli za kolorowanie obrazków czy spacer z białą różą?

  - Afganistan
  - Tadżykistan
  - Pisland

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX