Andrzej Duda obejrzał film "Tylko nie mów nikomu". "Z pedofilią musimy walczyć wszędzie"

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos ws. filmu "Tylko nie mów nikomu". Prezydent obejrzał dokument o pedofilii w Kościele i stwierdził, że "robi wrażenie". Zaapelował, by "z pedofilią walczyć bezwzględnie i wszędzie".
Zobacz wideo

Po premierze filmu braci Sekielskich głos zabrali politycy opozycji i partii rządzącej, niektórzy z najwyższych hierarchów Kościoła, a Prokuratura Krajowa powołała specjalny zespół. Teraz głos zabrał także prezydent Andrzej Duda, który obejrzał "Tylko nie mów nikomu".

"Film robi wrażenie. Jedno jest pewne. Z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie. Wszędzie tam, gdzie osoba dorosła może w ohydny sposób skrzywdzić dziecko. Szkoła, kolonie, harcerstwo, oaza, inne organizacje. Zero tolerancji! Patrz uważnie! Rozmawiaj ze swoim dzieckiem!" - napisał prezydent na Twitterze. 

Film "Tylko nie mów nikomu" jest dostępny za darmo na serwisie YouTube.com. Od premiery w sobotę ma już ponad osiem milionów wyświetleń.

Prokuratura reaguje po filmie Sekielskich

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro powołał zespół prokuratorów, którego zadaniem jest przeprowadzenie analizy zdarzeń przedstawionych w filmie dokumentalnym "Tylko nie mów nikomu" - poinformowała IAR Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Po emisji filmu politycy różnych opcji zapowiedzieli projekty zmierzające do zaostrzenia kar za pedofilię. Wczoraj prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił o zaostrzeniu kar dla sprawców przestępstw seksualnych wobec dzieci i przesunięcia górnej granicy wieku ofiary, gdy czyn zaliczany jest jako takie przestępstwo. Z kolei PO chce zmienić Kodeks karny tak, by czyny pedofilskie nie ulegały przedawnieniu oraz oczekuje powołania specjalnego zespołu prokuratorów przy Rzeczniku Praw Dziecka.

Zobacz wideo
Więcej o: