Pogoda na dziś - wtorek 14 maja. Synoptycy ostrzegają przed silnymi opadami deszczu na południu Polski

Pogoda na dziś - wtorek 14 maja. Dziś lokalne opady deszczu zapowiadane są niemal w całym kraju. Na wschodnich krańcach Polski możliwe także burze z gradem.
Zobacz wideo

Największe opady prognozowane są dla południowych regionów - w czterech województwach synoptycy wydali nawet ostrzeżenia pierwszego stopnia. 

Temperatura. Duża rozpiętość temperatur: w ciągu dnia maksymalnie od 6 stopni w Zakopanem do 17 stopni w Białymstoku 

Najniższa temperatura w ciągu dnia prognozowana jest dla Jeleniej Góry i Zakopanego, gdzie będzie jedynie 6 stopni. Niewiele więcej, 9 stopni, pokażą termometry w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim. Najcieplejszy dzień zapowiadany jest w Białymstoku, gdzie może być maksymalnie 17 stopni. Równie ciepło będzie w Warszawie, Lublinie i Przemyślu - w tych miejscowościach meteorolodzy prognozują od 14 do 16 stopni. W pozostałych regionach temperatura wahać się będzie od 10 do 13 stopni. 

Pogoda na dziś - wtorek 14 maja.Pogoda na dziś - wtorek 14 maja. gazeta.pl

Opady. Duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu w całej Polsce

W dzień zachmurzenie duże i umiarkowane, większe rozpogodzenia i brak deszczu tylko w województwie zachodniopomorskim. W pozostałych regionach będzie padać. Największe opady prognozowane są dla województw lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Na wschodnich krańcach Polski pojawią się burze, miejscami z gradem. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny na Pomorzu i w górach.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla województw małopolskiego, śląskiego i opolskiego. Ponadto w województwie dolnośląskim synoptycy ostrzegają przed umiarkowanymi opadami śniegu. Prognozowana wysokość opadów w tych regionach wyniesie do 35-40 mm.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: