Pogoda na dziś - wtorek 14 maja. Synoptycy ostrzegają przed silnymi opadami deszczu na południu Polski

Pogoda na dziś - wtorek 14 maja. Dziś lokalne opady deszczu zapowiadane są niemal w całym kraju. Na wschodnich krańcach Polski możliwe także burze z gradem.
Zobacz wideo

Największe opady prognozowane są dla południowych regionów - w czterech województwach synoptycy wydali nawet ostrzeżenia pierwszego stopnia. 

Temperatura. Duża rozpiętość temperatur: w ciągu dnia maksymalnie od 6 stopni w Zakopanem do 17 stopni w Białymstoku 

Najniższa temperatura w ciągu dnia prognozowana jest dla Jeleniej Góry i Zakopanego, gdzie będzie jedynie 6 stopni. Niewiele więcej, 9 stopni, pokażą termometry w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim. Najcieplejszy dzień zapowiadany jest w Białymstoku, gdzie może być maksymalnie 17 stopni. Równie ciepło będzie w Warszawie, Lublinie i Przemyślu - w tych miejscowościach meteorolodzy prognozują od 14 do 16 stopni. W pozostałych regionach temperatura wahać się będzie od 10 do 13 stopni. 

Pogoda na dziś - wtorek 14 maja.Pogoda na dziś - wtorek 14 maja. gazeta.pl

Opady. Duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu w całej Polsce

W dzień zachmurzenie duże i umiarkowane, większe rozpogodzenia i brak deszczu tylko w województwie zachodniopomorskim. W pozostałych regionach będzie padać. Największe opady prognozowane są dla województw lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Na wschodnich krańcach Polski pojawią się burze, miejscami z gradem. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny na Pomorzu i w górach.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla województw małopolskiego, śląskiego i opolskiego. Ponadto w województwie dolnośląskim synoptycy ostrzegają przed umiarkowanymi opadami śniegu. Prognozowana wysokość opadów w tych regionach wyniesie do 35-40 mm.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (5)
Pogoda na dziś - wtorek 14 maja. Synoptycy ostrzegają przed silnymi opadami deszczu na południu Polski
Zaloguj się
 • Oceniono 3 razy 3

  Czekam czekam i się chyba nie doczekam, kiedy to pan o tajemniczych trzech literach lub pani zacznie pisać o niehandlowych niedzielach już na początku tygodnia a nie dopiero w połowie Ponieważ nie mogę się doczekać!!, oraz czy w aktualnym miejscu pobytu misia takowy dostaje cukierki krówki przed śniadaniem o której wychodzi na spacer?!

 • Oceniono 2 razy 2

  Sprzeciw sprzeciw sprzeciw. My mieszkańcy bloku numer 9 chcemy wręcz żądamy informacji o stanie pogody od dwuliterowy inicjał( wiadomo kto), oraz podawania informacji o numerze wielkości stopy kasjerki sprzedającej banany w Biedronce handlowe niedzielę

 • Oceniono 1 raz 1

  Żądam podania dokładnej pogody to znaczy czy jak idę na pole lub z niego wracam Czy potrzebny mi będzie parasol- nie lubię moknąć od czasu kiedy sobie taki kupiłem

 • my.name

  Oceniono 1 raz 1

  A czy pani XYZ wie, że dziś śnieg spadł w Zakopanem, Nowym Rabce itd?

 • mechantloup

  0

  "Prognozowana wysokość opadów w tych regionach wyniesie do 35-40 mm"
  Ale na godzinę, dobę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX