Komentarz Kukiza do filmu braci Sekielskich: "Nie chcę Kościoła, który ochrania bandytów"

Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" miał premierę w sobotę 11 maja. Na temat dokumentu wypowiedział się ostatnio także Paweł Kukiz, który na swoim profilu na Facebooku napisał poruszający komentarz.
Zobacz wideo

Paweł Kukiz, komentując film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", skrytykował nie tylko Kościół, ale także państwo. Według lidera Kukiz'15 dokument jest dowodem na to, że działania państwa w zakresie ochrony dziećmi były i są zbyt małe: "POPiS-owi, który dysponował i dysponuje aparatem bezpieczeństwa życzę, by ofiary księży-oprawców były ich sumieniem".

Paweł Kukiz komentuje film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu"

Polityk przywołał m.in. sprawę księdza Pawła Kani, który w 2005 roku został zatrzymany, gdy oferował trzem chłopcom 100 złotych za spotkanie z nim. Po czterech latach duchowny został uniewinniony. Później, w 2012 roku mężczyzna został złapany w jednym z wrocławskich hoteli, do których zapraszał nieletnich chłopców. W 2015 roku ostatecznie skazano go na 7 lat więzienia i dożywotni zakaz pracy z dziećmi: "I co z tego, skoro aparat państwowy zadziałał tak, że … nie zadziałał! Bo między 2005 rokiem a 2015, czyli przez DZIESIĘĆ lat ten dewiant miał możliwość realizacji swoich "fantazji". GDZIE WTEDY BYŁO PAŃSTWO??? Gdzie była Platforma ze swoimi organami, gdzie był PiS?". 

Paweł Kukiz skrytykował także Kościół, który według polityka bardziej skupiał się na ochronie duchownych niż dzieci: "Nie chcę Kościoła, który ochrania bandytów krzywdzących dzieci. I oczekuję, jako członek Wspólnoty, natychmiastowego rozliczenia tak sprawców jak i tych hierarchów, którzy ich ochraniali i ochraniają do dziś". Poseł wyraził też nadzieję, że osoby, które w dokumencie przyznały się do molestowania dzieci, zostaną wkrótce zatrzymane przez policję.

 

Na temat dokumentu "Tylko nie mów nikomu" wypowiedzieli się już duchowni oraz politycy. Jednym z nich jest prymas Polski abp Wojciech Polak, który przeprosił "za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła". Z kolei przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podziękował braciom Sekielskim za realizację tego filmu, który według duchownego "przyczyni się do jeszcze dokładniejszego przestrzegania wytycznych dotyczących ochrony dzieci i młodzieży w Kościele".

Więcej o:
Komentarze (169)
"Tylko nie mów nikomu". Komentarz Kukiza: "Nie chcę Kościoła, który ochrania bandytów"
Zaloguj się
 • i.o.to.chodzi

  Oceniono 101 razy 87

  Kukiz - państwo w kwestii pedofilii związało sobie ręce konkordatem.

  Co ty zrobiłeś przez 4 lata w Sejmie, by konkordat został renegocjowany?

  Czy po braku publikacji w rejestrze pedofili przez Ziobrę księży, coś zrobiłeś?

  Nie. Ty jesteś klakierem tej władzy. Układasz się z nią, a do Sejmu wprowadziłeś narodowców (którzy w programie są jeszcze bardziej skrajni w poglądach).

  Teraz idą wybory, więc ci się wydaje, że ktoś kupi twoje rzewne wyborcze wpisy.

 • owca888

  Oceniono 93 razy 75

  Kukiz, budzisz moje obrzydzenie. A gdzie ty byłeś "w tym temacie"? No gdzie?
  Jak mleko się rozlało, to na nim uprawiasz wyborczy lans. Nie jesteś lepszy od przegnilca żoliboskiego i jego akolitów od 9 lat uprawiających jazdę na trumnach.

 • krynolinka

  Oceniono 75 razy 65

  Co za odwaga. Może jeszcze Duduś coś walnie, że nie przed takimi duchownymi się umawiał na klęczenie. Hipokryci.

 • taroudant

  Oceniono 71 razy 59

  Jak rozumiem powszechne w polskim kościele zjawisko pedofilii to też wina Tuska. Tak samo jak zryty dragami i wódą mózg Kukiza. Ach ten niedobry Donald.

 • olewca

  Oceniono 47 razy 45

  Rozwiazac ten pedofilsko mafijny episkopat. Wszystko w rekach Papieza. Juz raz w historii tak sie stalo. Zgnilego Jablka sie nie uratuje. Winnych hierarchow, do wiezien!!! Z majatku kosciola wyplacac odszkodowania ofiarom.

 • morannon

  Oceniono 43 razy 43

  teraz się wszyscy obudzili?! i uwierzyli!? i potępiają? akcja z bucikami na bramach kościołów dla nich nie istniała,, akcja z jankowskim była obrażaniem, głuche, ślepe, zakłamane gęby, teraz jak już nie da się udawać to jeden z drugim pierwszy będzie walczył, potępiał i rozliczał.
  dobrze, lepiej późno niż wcale.

 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 32 razy 32

  Pan Kukiz i tak potem poprze PiS, albo zaatakuje kogoś, kto krytykuje Kościół, więc po cholerę publikować taki wpis na fejsbuku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX