Pogoda. Deszcz i gwałtowne burze. Kiedy przestanie padać? Musimy uzbroić się w cierpliwość

Deszczowa pogoda zostanie z nami jeszcze przez kilka dni. Synoptycy prognozują, że aura zmieni się dopiero pod koniec tego tygodnia.
Zobacz wideo

Z prognozy pogody przygotowanej przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że ten tydzień będzie naprawdę deszczowy. W poniedziałek opady deszczu będziemy obserwować wszędzie, z wyjątkiem okolic Szczecina, Opola i Wrocławia. Podobne warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyć we wtorek - tego dnia deszczu nie zobaczymy tylko w nielicznych miastach takich jak Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Szczecin, Koszalin i Opole.

Pogoda. Kiedy pogoda się zmieni, a deszcz przestanie padać?

Kiedy przestanie padać? Synoptycy prognozują, że nie nastąpi to w środę, bo ten dzień również będzie pochmurny i mokry (deszcz oszczędzi wyłącznie zachodnią część kraju). Poprawy pogody nie możemy spodziewać się także w czwartek i w piątek, bo na te dni prognozuje się opady deszczu, a także gwałtowne burze (z wyjątkiem północy Polski). 

Oczekiwana przez wielu zmiana pogody nastąpi dopiero w sobotę. Tego dnia na niebie będzie sporo chmur, ale nie przyniosą one opadów deszczu. 18 maja możemy spodziewać się także licznych przejaśnień oraz wzrostu temperatury. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 17 stopni w Gdańsku do 22 stopni w Zielonej Górze. 

Więcej o: