Bracia Sekielscy zapowiadają drugą część "Tylko nie mów nikomu". "Zgłosiło się do nas wiele ofiar"

Bracia Tomasz i Marek Sekielscy zapowiedzieli, że planują nakręcenie drugiej części filmu o pedofilii w Kościele. Dokument "Tylko nie mów nikomu" cieszy się ogromną popularnością, od soboty obejrzało go ponad siedem milionów widzów.
Zobacz wideo

Film dokumentalny o pedofilii w Kościele "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich od soboty 11 maja obejrzało już 7 milionów widzów. Dokument jest szeroko komentowany, głos w jego sprawie zabrali też kościelni hierarchowie, m.in. prymas abp Wojciech Polak i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź pytany o film stwierdził z kolei, że "nie ogląda byle czego".

Czytaj też: Sekielski oburzony słowami abp Głodzia. "Skandaliczne. Nie wykorzystał okazji, by milczeć"

Sekielscy zapowiadają drugą część filmu o pedofilii. "Zgłosiło się do nas wiele ofiar"

Bracia Sekielscy w opublikowanym na Facebooku filmie podziękowali widzom za zaangażowanie, dodając, że nie spodziewali się aż tak spektakularnej liczby wyświetleń filmu. Podkreślili, że dokument w całości został sfinansowany ze zbiórki i poinformowali, że planują nakręcenie jego drugiej części.

W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację

- poinformowali Sekielscy.

Jak dodali, zależy im, żeby - tak jak "Tylko nie mów nikomu" - druga część filmu również była produkcją w całości niezależną. Nie podali konkretnej daty powstania drugiej części produkcji, ale zapewnili, że będzie to zależało od środków finansowych, którymi będą dysponować.

Obecnie bracia Sekielscy zbierają fundusze również na film o aferach SKOK-ów (Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych). Tak jak poprzednio, zbiórka na jego powstanie trwa m.in. w serwisie Patronite. Na film "Tylko nie mów nikomu" 2,5 tysiąca darczyńców wpłaciło łącznie 450 tysięcy złotych. 

Więcej o: