Komentarze (337)
Przejmujące kazanie po filmie "Tylko nie mów nikomu". "Nadchodzi sąd nad wilkami w koloratkach"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • manren

  Oceniono 22 razy 10

  Złote, a skromne!

 • merkury-3

  Oceniono 9 razy 9

  Kosciol od zarania zostal stworzony zeby gromadzic dobra doczesne rzadzic ludem i miec darmowe uciechy na koszt otumanionych owieczek. Poniewaz bogactwoszybko degeneruje dzis kosciol to przegnila moralnie watykanska osmiornica

 • dorkas19.78

  Oceniono 8 razy 8

  Dziwi mnie fakt, że nie ma jeszcze aresztowan... Wszystko w rękach społeczeństwa. Może w końcu przestaniemy spuszczac głowy i udawać, że nas to nie dotyczy...

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 8 razy 8

  Franciszek jeżeli jest choć odrobine wiarygodny już powinien wysłać specjalnego wysłannika który doprowadzi fo dymisji episkopatu, zakończy harce Rydzyka. Pilski ePiSkopat nie gość, ze jest partyjna przybudówka PiS, popiera faszystów to jeszcze chroni pedofili.

 • anestezjolog1

  Oceniono 8 razy 8

  Polacy, nadarza sie niezwykla okazja zeby prawnicy odebrali kosciolowi, to co pokatnie przejal przez ostatnie 30 lat. Wykorzystajmy to !

 • felicjan.dulski

  Oceniono 18 razy 8

  Ja cię...!
  Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni!
  Panie Zagłobo, słowo stało się ciałem!

 • benek231

  Oceniono 7 razy 7

  >> To, czego musimy się uczyć, to jest to, że najgorszym wrogiem Kościoła jest jego klerykalizm. To są księża, którzy myślą, że są powołani dla samych siebie, i że mogą z kościoła uczynić kastę. >>
  ***
  Tu nie o to chodzi, ze tak mysla ale o to, ze - glownie z pomoca klerykalow- oni te kaste stworzyli. Ustawili kk ponad panstwem, choc na jego ramionach, i doja to panstwo ile tylo sie da, bo tez uwazaja, ze im sie nalezy. Zbudowali swoj wlasny Uklad w ktorym nic nie podlega kontroli parafian, w ktorym kontrolujacymi sa wylacznie oni. W ktorym tylko oni moga miec cos do powiedzenia.
  I taki kk musi zostac zniszczony, a odbudowany musi spoczywac na zdrowych fundamentach, ktore zarazem nie sa czescia fundamentow panstwa. Aktualnie istniejacy zwiazek pomyslany jest glownie z mysla o wyciskaniu budzetu panstwa jak cytryny, oraz - wlacznie z zarzadzaniem problemem pedofilii - szarogeszeniu sie w jego obrebie, bez ponoszenia zadnej odpowiedzialnosci za skutki powyzszego.
  Jesli teraz nie ma ku temu okazji to nie bedzie nigdy. A przy okazji jest to test na szczerosc intencji Prusaka oraz reszty obozu koscielnej "dobrej zmiany".

 • realistas

  Oceniono 7 razy 7

  „Niewątpliwie, biorąc zewnętrznie, Polska jest klerykalna. Kina ani dansingu nie otworzy nikt bez święconej wody”. Tadeusz Boy-Żeleński Niebezpieczna fikcja, 1932

 • Oceniono 7 razy 7

  Wiecie co ja nazwał bym to burzą, tak samo ludzie komentowali miej więcej film kler jak się pokazał. Pogadali popiepszyli i nic się nie zmieniło. Dopóki nie zobaczę zmian to nie uwierze a sam już jestem zmęczony otwieraniem oczu ludziom niedowiarkom niewolnikom. Zacznij myśleć wkońcu statystyczny szary obywatelu tego czy innego państwa i popatrz szeroko otwartymi oczami czy to wszystko co się dzieje jest ok. Chyba nie.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 9 razy 7

  Relacja wiernego po obejrzeniu "filmu".:
  Ale nasz ksiądz jest zajebisty, kocha dzieci, przepada za nimi, nigdy krzywdy żadnemu nie zrobił.

 • topiramax

  Oceniono 6 razy 6

  A episkopat już zamówił prusakolep....
  Szczere wyrazy szacunku dla ks. Prusaka .

 • bialarawska

  Oceniono 6 razy 6

  Duch Święty natchnął chociaż twego jednego jezuitę. To jest prawdziwy głos Kościoła, jaki tworzymy. Nie Głódzia, nie Jędraszewskiego, tylko naszego

 • stefan99999

  Oceniono 6 razy 6

  Zaraz go wyślą na rekolekcje albo misję do środkowej Afryki.

 • louis_von_cypher

  Oceniono 6 razy 6

  kurdupel wyraził swe zdanie o wolakach "kto podnosi rękę na kościół ten..." nie chciał wprost do wolactwa krzyknąć "ŻEBY TRZODA BYŁA TRZODĄ". To miał na myśli, a co za tym idzie i to:
  K..wa, chodzi tylko o to by:
  - było nas więcej, was wolaków,
  - co za tym idzie i biedniej,
  - i głupiej,
  - a katabasy u władzy mogły się paść, kraść,
  a ty masz dać im (choćby po gwałcie) kolejnego przygłupiego osobnika, który będzie na ich widok klękał, na nich pracował i im płacił, nawet za swą śmierć.

 • rozterka47

  Oceniono 12 razy 6

  Dobre kazanie . Nie mniej , jedna jaskółka wiosny nie czyni , jak mówi mądre przysłowie :(

 • rozterka47

  Oceniono 8 razy 6

  " Kościół oparty jest na Jezusie, a nie na księżach "

  i to przesłanie powinno trafić do milionów wiernych , ktorzy o tym zapomnieli i zamiast bronić ofiary bronią sprawców

 • u_corsu

  Oceniono 16 razy 6

  Ciezko mu bedzie, bo Polak ma wszczepiana odraze do prusaka....
  Oby tylko koscielni nie probowali jej przy tej okazji jeszcze bardziej rozbudzac.

 • rpa2

  Oceniono 14 razy 6

  dramat KK polega na tym że Ty nigdy ojcze Jacku niestety nie dojdziesz godnosci sakry biskupiej bo jesteś uczciwy bo nie bawisz się w polityke bo nie popierasze jednej partii ...nie dojdziesz tak jak sławoj boś Ty nie pił z komuchami z aleksandrem przez całe zycie w zbytkach i luksusie

 • glinda53

  Oceniono 14 razy 6

  Ma pan racje krelikalizm jest po prostu ludziom z wiara zupelnie niepotrzebnym ,albo zostawic koscioly dla osobistych modlitw,albo po prostu jako misteria zla,sekty niech dzialaja na swoich terenach i niech wykorzystuja innych ,a demokracja powinna zaczac rozkwitac w tym kraju gdize wszyscy sa rownoprawnymiobywatelami

 • maj61

  Oceniono 5 razy 5

  Piękne słowa, mało jest takich księży. Szkoda ,że nie wszyscy zdają sobie sprawę z powagi tego problemu.Wstyd rządzących!

 • tybicz

  Oceniono 5 razy 5

  Zaostrzenie kar ws. pedofilii spowoduje zapewne spadek powołań o 50%. Gdyby wprowadzić jeszcze kary za obłudę, hipokryzję, skąpstwo i przywłaszczanie mienia wspólnot parafialnych, to wtedy w całym kraju byłoby zaledwie kilka (tuzin?) powołań.

 • duath

  Oceniono 5 razy 5

  Nadal nic nie rozumiecie, to jest tylko czubek lodowej Czomolungmy.

 • buwalker

  Oceniono 5 razy 5

  Ani jednego słowa o tym, że po prostu prokuratura nie jest zainteresowana wytoczeniem procesów. Dlaczego? Bo jeśli policja zacznie tych ludzi wyprowadzać w kajdankach, to jakby człowiek chciał sądzić Pambuka. Konserwatystom zależy, aby utrzymywać wizerunek Kościoła stojącego ponad prawem, instytucji, która prawo kształtuje, która jest prawem. Ksiądz Prusak niby jako ostatni sprawiedliwy, a też nawołuje do rozdzierania szat i posypywania głów popiołem, ale bez zrównania kleru wobec wymiaru sprawiedliwości, jako zwykłych obywateli demokratycznego państwa.

  Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego albo odbywa za skazanego karę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu wywarcia wpływu na świadka, biegłego, tłumacza, oskarżyciela albo oskarżonego lub w związku z tym narusza jego nietykalność cielesną, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 • cristiada

  Oceniono 5 razy 5

  Za czasów stalinowskich, w czasach prześladowania duchownych i oskarżania ich o najgorsze występki byli promowani tak zwani "księża patrioci" wspierający władzę komunistyczną.

 • pandzik

  Oceniono 5 razy 5

  Jp2 wydal tajny dekret o tuszowaniu zbrodni pedofilskich. Jego bliski przyjaciel bodaj z ameryki pld. zwany bestią byl przez niego osobiscie kryty.

  Oj runie etos tego ciecia.

 • amgibis

  Oceniono 7 razy 5

  Najbardziej obrzydliwa jest ochrona pedofili w kościele przez Jana Pawła II i tych wszystkich fioletowych u władzy w koloratkach. Ochyda. !

 • qqben

  Oceniono 7 razy 5

  I w ten oto sposób ks. Prusak dostanie zakaz odprawiania mszy. A wszystkim którzy myślą że się coś zmieni, kubeł zimnej wody. Bagno ma się dobrze dopóki "wierni" walą tłumnie do kościołów i dają na tacę, chrzciny, pogrzeby itp.

 • jszmelc

  Oceniono 9 razy 5

  Pedofilia to najbardziej odrażający grzech kościoła ale przecież nie jedyny ! Dużo więcej na sumieniu ma kościół w sprawach związanych ze sprawami majątkowymi , przy których pisowskie Skoki to jak mrówka przy dorosłym słoniu . Czasami odnoszę wrażenie że ten zamęt wokół pedofili jest kościołowi na rękę , bo odwraca uwagę od przekrętów które dają wielkie pieniądze i spokojny byt na długie wieki . Pedofilia jest obecna wszędzie i na tym fakcie kościół problem spokojnie , rozmydli , bo tak naprawdę dla kościoła liczą się tylko pieniądze !

 • maciek7783

  Oceniono 7 razy 5

  W tydzień film obejrzy cała Polska z wyjątkiem dwóch SZUBRAWCÓW Głodzia i Jędraszewskiego !!!

  JAROSŁAWOWI trzeba podesłać jakiś lek na SRACZK*Ę !!!!!

 • jano123ano

  Oceniono 5 razy 5

  Przeciwników kościoła w islamie też nazywają ateistami i używają słowo apostazja kiedy ktoś wychodzi z tej religii. Jabłko daleko nie spada od jabłoni te dwie religie są kuzynami jak faszyzm i marxism różne a jednak podobne

 • anestezjolog1

  Oceniono 9 razy 5

  Kilkuset ksiezy powinno pojsc siedziec. Dopoki to sie nie stanie, prosze, nie gloscie odnowy moralnej kosciola.

 • claudiusz

  Oceniono 9 razy 5

  polski kosciol to bagno!....aby to bagno oczyscic musz odejsc WSZYSCY biskupi,bez wyjatkow!....przeciez biskupi zamiast glosci slowo boze mowia z ambony na kogo glosowac!....dla nich tylko liczy sie KASA ! precz obrzydliwe pedofile!....

 • kangurzyca13

  Oceniono 9 razy 5

  No, nareszcie ktorys z uczciwych ksiezy odwazyl sie odezwac. Zobaczymy, ktory z "hierarchow" zacznie go tepic i w jaki sposob.

 • klm747

  Oceniono 13 razy 5

  to chyba jakiś przebieraniec, a nie ksiądz!!
  a jeśli prawdziwy, to za to co powiedział, wykończą go jak Lemańskiego...

 • starblast

  Oceniono 7 razy 5

  Smutne, że musi być ktoś z zewnątrz żeby sekta/mafia zaczęła się oczyszczać. Polski oddział kościoła watykańskiego powiela te same błędy jakie dokonywały się w poszczególnych oddziałach w innych krajach. Iść w zaparte, maksymalnie wszystko utrudniać i doprowadzić do wkurwu ludności, która zmusza przez swoje oburzenie zaistniałą sytuacją do zmiany, kościół traci.

  Bądź co bądź ciesze się, że Krk straci i tylko czekam kiedy poleci na przysłowiowy pysk, bo to oznacza więcej wolności w zatęchłym kruchtą kraju. Odcinanie się od wpływów watykańskich to terapia szokowa. Szkoda jednak dzieci, rodzin i wszystkich którzy cierpią z powodu przestępstw kleru. Wolałbym żeby wyłożyli się na jakimś skandalu finansowym lub politycznym, a nie żeby cierpieli niewinni.

 • cozano

  Oceniono 5 razy 5

  Mam jakieś głębokie wątpliwości co do samooczyszczenia krk, zwłaszcza tej polskiej odmiany. Ponoć za obecnego papieża Franciszka wszystko miało zostać naprawione, być lepiej. Co z tego wynikło, ano wprowadzono obecnie obowiązek zgłaszania przypadków pedofilii, ale tylko do władz kościelnych. Nie ma obowiązku zgłaszania przestępstw służbom państwowym. Czyli można powiedzieć bez zmian.

 • petramark

  Oceniono 5 razy 5

  Wielu się obawia o losy ks. Prusaka. Czytam, że jest on jezuitą. Jezuici podlegają tylko pod swojego przeora, generała zakonu (w Rzymie) i papieża. Biskupi polscy mogą mu skoczyć, więc może ust mu nie zamkną.

 • lot23

  Oceniono 7 razy 5

  propaganda klerykalnej mafi ministerstwa kłamstwa Watykanu ma długie tradycje i sposoby w naprawianiu swojego "obrazu skruchy " - i dlatego będzie istnieć kolejne 1000 lat pasożyta w polskim katolandzie robiąc w hooya polskie owce.

 • marcin.rudzinski

  Oceniono 5 razy 5

  Teraz owca w koloratce dowie się, że w stadzie prawie same wilki.

 • indywidualismus

  Oceniono 19 razy 5

  Ale pojechał!! Szacun dla tego jezuity, jest wielki!! Nie wszyscy wiedzą, ale jezuita jako zakonnik z zasady nie podlega biskupowi diecezjalnemu i episkopatowi Polski, ale przełożonym zakonnym, z których najwyższy - generał zakonu - jest w Rzymie, blisko papieża. A tam swoich macek nasz episkopat nie ma. Więc odwaga ks. Prusaka ma swój konkretny, organizacyjny wymiar.

 • flanetweb

  Oceniono 6 razy 4

  Jakoś mnie nie to dziwi, że prawdziwie wierzący ksiądz okazuje się Jezuitą. Oni zawsze byli światli.

 • pimpolak-11

  Oceniono 4 razy 4

  Szok i szacunek po słowach tego księdza! Najlepsza, moim zdaniem, możliwa reakcja wewnątrz KK. Aktywna i zdecydowana. Nie biadolenie i utyskiwanie, ale mocna krytyka i wezwanie do nieposłuszeństwa wobec tych, którzy są wyżej w hierarchii, ale stracili moralne prawo do przewodzenia. Brawo!

 • wiesiek_cebertowicz

  Oceniono 4 razy 4

  Piękne słowa i odwaga wypowiedzi. Ale takich, co mieli racje i odwagę jest duzo wśród bezrobotnych i bezdomnych. nasz naród lubi sielanki, pozory kryjące smród i zgniliznę. Biskupi wybaczą pedofilom, jemu nie wybaczą. Jedyne co osiagnał, to szacunek wielu i czyste sumienie.

 • ramwit

  Oceniono 4 razy 4

  Trzeba nie zapomnieć, że sprawy te w latach 1962 - 2001, a więc za czasów Pawła VI i JPII, regulowała tajna instrukcja papieska nakazująca zachowanie ścisłej tajemnicy pod groźba ekskomuniki. Teraz mówi się, że to wybryki pojedynczych biskupów. A to był z góry narzucony system. Odpowiada więc cała instytucja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX