"Tylko nie mów nikomu" już dostępne. Zobacz film Sekielskiego. Pierwsze komentarze: Płakać się chce

Film "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego został opublikowany w serwisie YouTube. Dwugodzinny dokument przedstawia problem pedofilii w polskim Kościele. "Płakać się chce", "nie mogę oglądać" - piszą pierwsi widzowie.
Zobacz wideo

Ksiądz z zakazem pracy z dziećmi prowadzący rekolekcje, konfrontacje ofiar pedofilii ze sprawcami, ksiądz grożący wykorzystywanemu dziecku, że jeśli z nim nie wyjedzie, to zacznie molestować jego młodsze rodzeństwo - to jedynie niektóre z historii, pokazanych w filmie "Tylko nie mów nikomu". Dziś odbyła się premiera filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego. Opublikowano go w serwisie YouTube, gdzie jest dostępny za darmo.

Film "Tylko nie mów nikomu" można zobaczyć tutaj:

 

W ciągu pierwszej godziny obejrzało go ok. 20 tys. osób. W sieci pojawiły się pierwsze komentarze widzów, w tym polityków i dziennikarzy. 

"Tylko nie mów nikomu" - "To ten film powinno pokazywać się w szkołach"

"22 minuta 'Tylko nie mów nikomu' T. Sekielskiego, wstrząsające. Płakać się chcę" - napisał poseł Krzysztof Brejza. Dziennikarka Paulina Kozłowska - podobnie jak inne osoby - napisała, że "nie może oglądać tego filmu". "To ten film powinno pokazywać się w szkołach. A nie 'Pasję'" - skomentował Krzysztof Paczkowski. 

"47 minut i jest mi tak okropnie wstyd..." - przyznał z kolei jezuita, o. Grzegorz Kramer.

"Obejrzałem 45 minut. Więcej dzisiaj nie jestem w stanie. Tomasz Sekielski zrobił film o alternatywnym świecie obok nas, świecie organizacji przestępczej, podłej, bezwzględnej, żerującej na dzieciach" - skomentował Robert Maślak. Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus stwierdziła, że "jedyne co jest w stanie na teraz napisać to: film jest dostępny za darmo na YouTube. Zobaczcie i polecajcie innym". 

Tomasz Sekielski będzie gościem Przedpołudniowej rozmowy Gazeta.pl w poniedziałek o godz. 11:30. Zapraszamy do oglądania.

Zobacz wideo
Więcej o: