Terlikowski o filmie Sekielskiego na temat pedofilii: Jako ojciec piątki dzieci chcę wiedzieć

"Wybuchnie bomba (obawiam się, że nie będzie to kapiszon) w postaci filmu Tomasza Sekielskiego. Z informacji jakie docierają wynika, że historie jakie przedstawia dziennikarz są prawdziwe, a to oznacza, że trzeba się z nimi zmierzyć" - napisał w przeddzień premiery filmu "Tylko nie mów nikomu" Tomasz Terlikowski.
Zobacz wideo

Dziś, w sobotę 11 maja swoją premierę ma film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Dokument poświęcony jest problemowi pedofilii w Kościele katolickim. Kilka dni temu film miał swój pokaz przedpremierowy dla dziennikarzy. Widzowie reagowali bardzo emocjonalnie, był płacz, chowanie twarzy w dłoniach, o czym przekonała się dziennikarka portalu Gazeta.pl, obecna na sali. 

Wstrząsający materiał zawiera relacji księży-pedofilów, którzy przyznają się do seksu z nieletnimi. Dzięki ukrytej kamerze, robią to w obecności swoich ofiar. Wśród nich jest m.in. ksiądz Franciszek Cybula, który był kapelanem prezydenta Wałęsy.

Terlikowski o filmie "Tylko nie mów nikomu": Jutro wybuchnie bomba

"Jutro wybuchnie bomba (obawiam się, że nie będzie to kapiszon) w postaci filmu Tomasza Sekielskiego. Nie, nie oglądałem go jeszcze, ale z informacji jakie docierają wynika, że historie jakie przedstawia dziennikarz są prawdziwe, a to oznacza, że trzeba się z nimi zmierzyć. Nie wystarczy oznajmić z oburzeniem, że to kolejny atak na Kościół." - napisał w piątek Tomasz Terlikowski.  

Katolicki publicysta, były naczelny "Frondy", w swoim wpisie na Facebooku stawia pytania, m.in. o to historie pedofilskie przedstawione przez Sekielskiego są "wyjątkiem od reguły czy przykrą regułą" w polskim Kościele. Jak zauważa katolicki publicysta, "ta odpowiedź należy się nie tyle mediom, ile wiernym, którzy powierzają Kościołowi swoje dzieci".

Jako ojciec piątki chcę wiedzieć, czy ludzie, którzy bronili przestępców seksualnych nadal pełnią swoje funkcje, czy mogą nadal decydować o tym, kto będzie pracował z dziećmi i młodzieżą, a kto nie, czy rozliczyli się ze swoich decyzji.

- pisze Terlikowski.

"Dobro Kościoła wymaga oczyszczenia, a nie udawania, że nic się nie dzieje." - podsumowuje dziennikarz. 

Film "Tylko nie mów nikomu" pojawi się w serwisie You Tube na kanale Tomasza Sekielskiego w sobotę (11 maja) o 14.30. Dokument powstał dzięki datkom z publicznej zbiórki, dlatego będzie go można oglądać bez opłat i bez reklam. W poniedziałek Tomasz Sekielski będzie gościem portalu Gazeta.pl w Przedpołudniu o 11.30.

 
Więcej o: