Terlikowski o filmie Sekielskiego na temat pedofilii: Jako ojciec piątki dzieci chcę wiedzieć

"Wybuchnie bomba (obawiam się, że nie będzie to kapiszon) w postaci filmu Tomasza Sekielskiego. Z informacji jakie docierają wynika, że historie jakie przedstawia dziennikarz są prawdziwe, a to oznacza, że trzeba się z nimi zmierzyć" - napisał w przeddzień premiery filmu "Tylko nie mów nikomu" Tomasz Terlikowski.
Zobacz wideo

Dziś, w sobotę 11 maja swoją premierę ma film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Dokument poświęcony jest problemowi pedofilii w Kościele katolickim. Kilka dni temu film miał swój pokaz przedpremierowy dla dziennikarzy. Widzowie reagowali bardzo emocjonalnie, był płacz, chowanie twarzy w dłoniach, o czym przekonała się dziennikarka portalu Gazeta.pl, obecna na sali. 

Wstrząsający materiał zawiera relacji księży-pedofilów, którzy przyznają się do seksu z nieletnimi. Dzięki ukrytej kamerze, robią to w obecności swoich ofiar. Wśród nich jest m.in. ksiądz Franciszek Cybula, który był kapelanem prezydenta Wałęsy.

Terlikowski o filmie "Tylko nie mów nikomu": Jutro wybuchnie bomba

"Jutro wybuchnie bomba (obawiam się, że nie będzie to kapiszon) w postaci filmu Tomasza Sekielskiego. Nie, nie oglądałem go jeszcze, ale z informacji jakie docierają wynika, że historie jakie przedstawia dziennikarz są prawdziwe, a to oznacza, że trzeba się z nimi zmierzyć. Nie wystarczy oznajmić z oburzeniem, że to kolejny atak na Kościół." - napisał w piątek Tomasz Terlikowski.  

Katolicki publicysta, były naczelny "Frondy", w swoim wpisie na Facebooku stawia pytania, m.in. o to historie pedofilskie przedstawione przez Sekielskiego są "wyjątkiem od reguły czy przykrą regułą" w polskim Kościele. Jak zauważa katolicki publicysta, "ta odpowiedź należy się nie tyle mediom, ile wiernym, którzy powierzają Kościołowi swoje dzieci".

Jako ojciec piątki chcę wiedzieć, czy ludzie, którzy bronili przestępców seksualnych nadal pełnią swoje funkcje, czy mogą nadal decydować o tym, kto będzie pracował z dziećmi i młodzieżą, a kto nie, czy rozliczyli się ze swoich decyzji.

- pisze Terlikowski.

"Dobro Kościoła wymaga oczyszczenia, a nie udawania, że nic się nie dzieje." - podsumowuje dziennikarz. 

Film "Tylko nie mów nikomu" pojawi się w serwisie You Tube na kanale Tomasza Sekielskiego w sobotę (11 maja) o 14.30. Dokument powstał dzięki datkom z publicznej zbiórki, dlatego będzie go można oglądać bez opłat i bez reklam. W poniedziałek Tomasz Sekielski będzie gościem portalu Gazeta.pl w Przedpołudniu o 11.30.

 
Więcej o:
Komentarze (531)
Terlikowski o filmie Sekielskiego na temat pedofilii: Jako ojciec piątki dzieci chcę wiedzieć...
Zaloguj się
 • amoramo

  Oceniono 202 razy 190

  no no no, skoro już katoliccy talibowie piszą takie rzeczy, to z kościołem krucho, ale dla biskupów to bez znaczenia, jeżeli dostaną kasę od pisowców, to puste kościoły nie stanowią problemu

 • ar.co

  Oceniono 151 razy 139

  "Nie wystarczy oznajmić z oburzeniem, że to kolejny atak na Kościół." - napisał w piątek Tomasz Terlikowski."
  Taki stary, a taki naiwny. Ależ oczywiście, że wystarczy. Wystarczy zarówno hierarchii kościelnej, od najwyższego arcybiskupa do najniższego wikarego, wystarczy całemu aparatowi partyjnemu PiS, od samych szczytów KC do najbardziej poziomej struktury młodzieżówki, i wystarczy całym tłumom wiernych owieczek, które nadal będą przyprowadzać dzieci na plebanię i zaszczuwać rodziny, które ośmielą się oskarżyć księdza pedofila.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 130 razy 128

  Co powiedział Kaczyński o podnoszeniu ręki na kościół?
  Wiedział i myślał przy tym o pedofilii, bo temat jest głośny od długiego czasu.
  Konstatując: kto podnosi rękę na pedofili, itd...
  Panie Kaczyński, o co chodzi?

 • sebione11

  Oceniono 109 razy 105

  Policja aresztuje kobiete za tecze na obrazie, a kryje przestepcow ktorym za ich przestepstwo pedofili grozi wieloletnie wiezienie. To tylko w Polsce jest mozliwe.

 • kataryniarski

  Oceniono 108 razy 98

  Dwa razy przeczytałem tego posta Terlikowskiego i... chyba mogę powiedzieć, że choć raz jego wypowiedź jest PRZYZWOITA i na poziomie.

 • jackanapes

  Oceniono 61 razy 61

  No, no. Tym razem mała miotełka do zamiatania pod dywan nie pomoże.
  Potrzebna będzie duża szufla.

 • antropoid

  Oceniono 58 razy 58

  "Chce wiedzieć..."

  To nie wie, kto rządzi Polską???
  Nie zna gęb piotrowiczów i innych funfli pedofilów w sutaannach?

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 64 razy 58

  terlik, terlik... gdybyś był inteligentny to nie posyłałbyś dzieci do księdza i nie musiał teraz martwić się o ich stan...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX